Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wójtowie gmin Augustów i Płaska nie chcą rozbudowy drogi krajowej nr 16

Wójtowie gmin Augustów i Płaska nie chcą rozbudowy drogi krajowej nr 16

autor: Marcin Kapuściński

11.02.2020, 07:11

Sceptycznie podchodzą bowiem do wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa. Zarówno sześciu zaprezentowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, jak i alternatywnej trasy burmistrza Mirosława Karolczuka.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Wójt gminy Augustów Zbigniew Buksiński zapowiada, że mieszkańcy będą protestować, jeżeli drogowcy wytyczą drogę tuż przy jeziorze Sajno.

Jeśliby to ode mnie zależało to zrezygnowałbym z budowy obwodnicy, a kategorię drogi zmienił z krajowej na wojewódzką. Tak, aby tiry w ogóle tamtędy nie pojechały. Jeśli chodzi o wariant burmistrza, to nie mamy jeszcze żadnego stanowiska, czy jest on brany pod uwagę. Mówi się, że pozwoli on na ochronę cennych przyrodniczo terenów, ale tam gdzie biegnie też są takie obszary.

Burmistrz Augustowa zaproponował bowiem, aby odsunąć obwodnicę dalej od miasta, aż za jeziora Sajno i Studzieniczne. Droga przechodziła będzie wtedy przez gminę Płaska. Wójt Wiesław Gołaszewski dziwi się, że o takim pomyśle dowiedział się od dziennikarzy.

Nikt z nami niczego nie konsultował. Niektórzy proponują rozwiązania, a nie pytają, czy się one nam podobają. Taka inwestycja w naszej gminie wymusi budowę wiaduktu przez Kanał Augustowski. O sprawie wiem tylko z mediów, a żadnych informacji oficjalnie do mnie nie skierowano. To za mało, aby można było poważnie mówić o temacie.

W wariantach zaprezentowanych przez GDDKiA droga krajowa nr 16 na odcinku przechodzącym przez gminę Płaska biec ma po obecnej trasie.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Nowa obwodnica Augustowa. Radni odrzucili warianty GDDKiA i poparli propozycję burmistrza

6.02.2020, 19:49

Stanowisko w sprawie wschodniej obwodnicy Augustowa podzieliło miejskich radnych. Opozycja nie wierzy bowiem w możliwość realizacji wariantu burmistrza i oczekuje całkowitego wstrzymania modernizacji drogi krajowej nr 16. 


Poseł Jarosław Zieliński zapewnia, że zrobi wszystko by ciężarówki nie wróciły do Augustowa

4.02.2020, 11:38

- Tiry nie mogą znowu rozjeżdżać Augustowa - powiedział gość Studia Suwałki, poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.


Augustowianie nie zgadzają się na zaproponowane warianty budowy południowo-wschodniej obwodnicy miasta

30.01.2020, 16:06

Każdy z wariantów jest nie do zaakceptowania. Tak o propozycjach trasy południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa mówią członkowie Augustowskiego Obywatelskiego Komitetu Protestacyjnego. Pismo w tej sprawie wysłali już do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.


Nowa obwodnica Augustowa to za mało. Starosta augustowski apeluje też o trzy objazdy wsi i przebudowę drogi do Białegostoku

29.01.2020, 15:01

- Przebudowa drogi numer 16 z Augustowa do Ogrodnik musi być połączona z modernizacją innych tras w północno-wschodniej Polsce - uważa starosta augustowski Jarosław Szlaszyński, który był gościem Studia Suwałki.

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: stock.adobe.com
15.07.2020, 07:08, akt. 05:01

W Suwałkach ubyło milionerów

fot. Wojciech Szubzda
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok