Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie przyznaje się do błędów w sprawie zajęć organizowanych w placówce

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie przyznaje się do błędów w sprawie zajęć organizowanych w placówce

autor: Marta Sołtys

24.05.2022, 07:47, akt. 08:01

Anna Karpińska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie bierze na siebie całą odpowiedzialność za wyświetlenie uczniom tej placówki filmików o anatomii kobiety.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie, fot. Marta Sołtys
Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie, fot. Marta Sołtys

Podczas wczorajszego (23.05) posiedzenia komisji społeczno-oświatowej rady miejskiej Anna Karpińska tłumaczyła, że została oszukana przez osoby, które prowadziły zajęcia. Bo przedstawiły jej inne treści niż później dzieciom. 

 

- W trakcie tych warsztatów otrzymałam zgłoszenia, że te filmy są nieodpowiednie. Przeprowadziłam wówczas rozmowę na ten temat z organizatorką zajęć. Nauczycielka zapewniła mnie, że treści poruszane na lekcjach są odpowiednie do wieku uczniów. Nie miałam powodu, by wtedy wątpić w jej słowa. Popełniłam błędy przy organizacji tego szkolenia, ale zdarzyło się. Nie mogę już cofnąć czasu. Całe to zdarzenie było dla mnie lekcją życia.

 

Jednak radny Marcin Kleczkowski uważa, że dyrektor nie dopełniła swoich obowiązków, zezwalając na organizację tego typu zajęć.


- Nieprawdą jest, że nie można było w ciągu tych dni zareagować, ponieważ kontrowersje pojawiły się od razu. Dopiero gdy zareagowali rodzice i kuratorium, mówicie: rzeczywiście to był problem, ktoś nas oszukał. Fundacja, która skierowała do szkoły dwie panie prowadzące te zajęcia deprawuje młodzież. Wystarczyło przecież odwiedzić stronę organizacji „Różowa skrzyneczka” i zobaczyć, co na niej jest.

 

Dyrektor Karpińska poinformowała, że na razie szkoła nie zapłaciła za przeprowadzone zajęcia. A koszt 16 lekcji miał wynieść 1600 złotych.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:O anatomii kobiety zamiast o fizyce - felieton Tomasza Kubaszewskiego

16.05.2022, 12:07

W augustowskiej szkole podstawowej dzieci z klas IV-VIII obowiązkowo musiały obejrzeć filmiki m.in. o budowie łechtaczki, o masturbacji, a być może także - przynajmniej takie wrażenie odnieśli niektórzy rodzice - propagujące aborcję.


Kuratorium uznało, że filmy pokazywane augustowskim uczniom były nieodpowiednie

16.05.2022, 07:18

Filmiki dotyczące anatomii kobiety były nieodpowiednie do wieku uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie. Uznało tak Podlaskie Kuratorium Oświaty. Kontrolę w szkole przeprowadziło na wniosek rodziców.


Rodzice dzieci z SP nr 4 w Augustowie są oburzeni treścią zajęć, w jakich uczestniczyli uczniowie

29.04.2022, 08:26

W przyszłym tygodniu będą znane wyniki kontroli, jaką przeprowadziło Podlaskie Kuratorium Oświaty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Augustowie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


Aquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracy
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok