Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Prezydent: chcę kontynuować politykę wspierania polskich rolników

Prezydent: chcę kontynuować politykę wspierania polskich rolników

2.07.2020, 13:52, akt. 19:39

Chcę kontynuować politykę wspierania polskich rolników, obrony polskiej własności i jej rozwijania - powiedział w czwartek (2.07) w Stargardzie (Zachodniopomorskie) prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że troska o polską wieś jest i będzie.

Andrzej Duda w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Andrzej Duda w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Ubiegający się o reelekcję prezydent spotkał się w czwartek (2.07) z mieszkańcami Stargardu w Zachodniopomorskiem. Andrzej Duda powiedział do zgromadzonych na spotkaniu, że chciałby, "żeby Polska rozwijała się tak, jak rozwija się" w tym mieście. Pogratulował mieszkańcom "rozwoju miasta, estetyki budynków i jednego z najpiękniejszych miast".

Zaznaczył, że "dzięki determinacji i tarczy antykryzysowej udało się przetrwać epidemię koronawirusa".


Podjęliśmy decyzję, żeby miliardy złotych zostały wpompowane w polską gospodarkę, aby ocalić miejsca pracy, aby nie pozwolić młodym wyjeżdżać z Polski - powiedział.


Wyraził nadzieję, że "takie projekty jak dodatek solidarnościowy wesprą ludzi, którzy stracili pracę i szybko ją znajdą". "Dzięki tym działaniom gospodarka będzie się odradzała" - ocenił.


Prezydent wesprze rolników 

Prezydent podkreślał też, że chce "kontynuować politykę wspierania polskich rolników, obrony polskiej własności i jej rozwijania". "Ja tutaj rolnikom obiecałem pięć lat temu, że zrobię wszystko, by polska ziemia była chroniona i dopełniłem tego zobowiązania. Jest dzisiaj chroniona" - oświadczył.

Podziękował rolnikom z całej Polski za to, że zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe.

"Dziękuję wszystkim tym producentom mięsa, którzy zostali ciężko dotknięci koronawirusem - producentom wołowiny, wieprzowiny, drobiu - ale także producentom mleka oraz tym, którzy mają gospodarstwa, w których uprawiają kwiaty. Chcę powiedzieć, że będzie dodatkowe wsparcie w związku z epidemią koronawirusa, bo wiem, że wielu z państwa bardzo ucierpiało przez to, że nie mogło sprzedać swoich produktów, przez to, że nie było odbioru" - podkreślił Duda, wskazując, że Komisja Europejska wyraziła zgodę na wsparcie tych grup rolników dodatkowymi środkami unijnymi. Zapewnił, że troska o polską wieś "jest i będzie".

Prezydent stwierdził też, że "Kryzys nie dotknął w większym stopniu naszej gospodarki", z czego się cieszy, bo chce, żeby "Polska się rozwijała ambitnie i żebyśmy rozwijali inwestycje lokalne i te wielkie jednocześnie". "Nie jedne kosztem drugich. Dosyć takie dziadowskiego myślenia" - dodał.

"Trzeba po raz kolejny powiedzieć +do widzenia+. Mamy dosyć tych, którzy podnosili wiek emerytalny. Nigdy więcej nie pchać się do władzy w Polsce. Po to, żeby kraść 50 mld złotych z VAT-u rocznie? Po to chcą się dopchać do władzy, żeby ktoś nas okradał? Złodziejom i tym, którzy złodziejom sprzyjali mówimy +nie+" - powiedział prezydent.

Podkreślił, że "pieniądze są zbyt cenne, zbyt ciężko Polacy pracują, zbyt wiele wysiłku włożyliśmy w ciągu pięciu lat, żeby żyło się lepiej, żeby teraz dać to z powrotem dla tych, którzy podnosili podatki, VAT, i wiek emerytalny wbrew protestom i wnioskom o referendum".

"+Nie+ dla kłamców, kłamcom nie wolno z powrotem oddać władzy, bo raz już oszukali" - zaznaczył prezydent.


Prezydent prosił zebranych o wsparcie w wyborach


Chcę nadal realizować w Polsce politykę dla człowieka, dla rodziny; bronić rodziny, bronić dzieci, budować Polskę dla przyszłych pokoleń. A nie bronić jakiejś elity, jakiegoś warszawskiego salonu, żeby mogli sobie swoje interesiki robić i żeby byli cały czas na piedestale i żeby byli jakąś lepszą częścią polskiego społeczeństwa. Nie. Wszyscy Polacy są równi i wszyscy mają być równo traktowani - mówił ubiegający się o reelekcję prezydent.


Jak dodał, pod biało-czerwona flagą jest miejsce dla każdego - kto ma w sercu Mazurka Dąbrowskiego, która staje i śpiewa razem z nami "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy". W tym momencie uczestnicy spotkania z prezydentem zaintonowali hymn państwowy.


Dziękuję bardzo za to symboliczne odśpiewanie jednej zwrotki naszego hymnu, ale proszę państwa o wsparcie, bo chcę nadal prowadzić politykę ochrony polskiej rodziny i jej wzmacniania, ale i rozwoju Polski, żebyśmy budowali jej bezpieczeństwo, pomyślność, żeby takie firmy jak Microsoft i Google inwestowały w naszym kraju tak, jak to się właśnie teraz dzieje - powiedział.


Według prezydenta obie amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce dzięki "wzmocnieniu naszego bezpieczeństwa, dzięki obecności NATO i armii Stanów Zjednoczonych". "Dzięki temu, że mamy świetne relacje z USA, bo prowadzimy skuteczną politykę. To dzięki temu Microsoft zadeklarował miliard dolarów inwestycji w Polsce, a Google dwa miliardy. Nowoczesne miejsca pracy dla młodych, dla inżynierów, dla wszystkich, którzy kształcą się w naszym kraju, są ambitni i chcą podejmować ambitne wyzwania" - powiedział Duda.

Andrzej Duda po wystąpieniu rozmawiał z mieszkańcami, odwiedził także stargardzką Kolegiatę Najświętszej Marii Panny Królowej Świata. Przed przyjazdem prezydenta na stargardzkim rynku zgromadzili się także zwolennicy Rafała Trzaskowskiego, którzy trzymali plakaty z wizerunkiem kandydata KO na prezydenta, a także hasłami "Duda ułaskawił pedofila" czy "Ludzie, nie ideologia" na tęczowym tle. Przeciwnicy Dudy wznosili okrzyki podczas jego wystąpienia, doszło też do kilku przepychanek między nimi a zwolennikami urzędującego prezydenta.


źródło: PAP | red: rbon, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzaskowski zaakceptował 3 postulaty Hołowni

1.07.2020, 21:00

W środę (1.07) kandydat KO Rafał Trzaskowski zaakceptował postulaty "minimum bezpartyjnej prezydentury" Szymona Hołowni dot. "weta demokratycznego", "weta samorządowego" i "zielonego weta". Podczas spotkania online Hołownia potwierdził, że w II turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Trzaskowskiego.


Emilewicz: po pierwszej turze, zdecydowanym faworytem jest Andrzej Duda

1.07.2020, 20:58

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich zdecydowanym faworytem jest prezydent Andrzej Duda i mam nadzieję, że z tym dobrym wynikiem spotkamy się na wieczorze wyborczym 12 lipca – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.


"Pójdźmy 12 lipca na wybory" - zachęca premier Morawiecki

1.07.2020, 20:45

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w środę (1.07) do wyborców, by nie dali sobie "wcisnąć kitu", który - według niego - "wciska" im opozycja. Nie dajmy sobie zamydlić oczu tym kuglarzom, fałszerzom, pójdźmy 12 lipca do wyborów, bo wtedy będzie szansa walki o lepszą Polskę - mówił premier.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok