Radio Białystok | Felieton | Bombowe maile - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Bombowe maile - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

28.01.2019, 11:40, akt. 14:03

W czasach, gdy w polskim dziennikarstwie obowiązywały jeszcze jakieś standardy, informacji o fałszywych alarmach bombowych się po prostu nie nagłaśniało. Bo to tylko nakręca podobne przypadki, a poza tym — daje satysfakcję idiotom, którzy takie alarmy wywołują.

Foto: JM
Foto: JM

Bombowe maile - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Ale na to, że do kilku biur Platformy Obywatelskiej przyszły maile, iż "siedziby waszej kłamliwej partii wylecą w powietrze; płońcie ogniem piekielnym; bomba cyka!", część mediów się oczywiście rzuciła. - Traktujemy to jako próbę zastraszenia Platformy Obywatelskiej, ale my się zastraszyć nie damy — skomentowała Jowita Chudzik, dyrektor Biura Regionu Platformy Obywatelskiej w Białymstoku. Szkoda, że tej myśli nie rozwinęła — kto konkretnie ma straszyć Platformę Obywatelską ogniem piekielnym?

Dziennikarze jednego z suwalskich portali poszli dalej i rozpoczęli poszukiwania potencjalnych ofiar. Zatelefonowali do posłanki PO Bożeny Kamińskiej, aby zapytać, czy ona też może takiego maila dostała. No kurczę, nie dostała. Posłanka otrzymuje jedynie anonimowe maile w sprawie wiceministra Zielińskiego. A potem rozsyła to w świat. Ponoć liczba maili od Kamińskiej do niektórych mediów dotyczących Zielińskiego zbliża się do pięćdziesiątki. I dzięki tym mediom powstała taka fala nienawiści w stosunku do wiceministra, że trudno to z czymkolwiek porównywać. "To człowiek skrajnie antypatyczny, wręcz chamski""policjanci go nienawidzą" - pisali tzw. dziennikarze. Już o internetowych komentarzach lepiej nie wspominać. Z takich właśnie negatywnych emocji rodzą się nieszczęścia.

Wróćmy jednak do informacji o fałszywym alarmie. Portal pisze, cytuję dosłownie bez żadnych ingerencji: "Bożena Kamińska, posłanka Platformy Obywatelskiej z Suwałk, maila o podłożonej bombie nie dostała. Parlamentarzystka nie ukrywa jednak swojego oburzenia". Okazuje się jednak, iż nie z tego powodu, że nie dostała, lecz ze względu na ogólną sytuację, czyli, cytuję ponownie: "my znowu wchodzimy w takie straszne, można powiedzieć w cudzysłowie wojny". No z tą polsko-polską wojną posłanka zapewne nic wspólnego nie ma. Podobnie jak i niektóre media. Też w cudzysłowie.

| red: mik, mak, aryStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


© forkART Photography - fotolia.com
20.06.2019, 18:03, akt. 18:14

Bielizna - felieton Miłki Malzahn


Łąka kwietna, fot. Adam Dąbrowski
18.06.2019, 07:52, akt. 07:56

Łąki kwietne - felieton Adama Dąbrowskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok