Radio Białystok | Felieton | A nuż coś się do Szumowskiego przyklei - felieton Tomasza Kubaszewskiego

A nuż coś się do Szumowskiego przyklei - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Próby dyskredytowania ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego schodzą na szczeble lokalne. Każdy ma tu do odegrania jakąś rolę.

Łukasz Szumowski, fot. Tomasz Kubaszewski
Łukasz Szumowski, fot. Tomasz Kubaszewski

A nuż coś się do Szumowskiego przyklei - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jeden z regionalnych portali zademonstrował posiadłość rodziny Szumowskich w podsuwalskich Wodziłkach. To wieś znana głównie z tego, że mieszkają tu staroobrzędowcy. Czego możemy dowiedzieć się z publikacji? Na przykład tego, że to "najbardziej okazały budynek w Wodziłkach". W dodatku - "nawet większy od tamtejszej molenny". No, cóż. Wodziłki to prawdziwa metropolia, liczą około 50 mieszkańców, więc trzeba postawić naprawdę coś wyjątkowego, by było to "najbardziej okazałe". Staroobrzędową świątynię dla niewielkiej stosunkowo grupy wiernych wybudowano natomiast w 1921 roku.

"Jak wieść gminna niesie, kamienną podmurówkę domu robili majstrowie spod Przerośli, a drewniane bale montowali stolarze spod Sejn" – czytamy dalej. Nie wiem, co w tym złego, ale pewnie coś jest. W dodatku - a to już skandal po prostu - jak na domu pojawił się wieniec, to "podobno Szumowski urządził imprezę w zajeździe i sprosił majstrów z żonami oraz kilku miejscowych". Autor publikacji nie omieszkał dodać, że posiadłość w Wodziłkach obecny minister przepisał na żonę. A to już wiadomo czym pachnie... .

Pod tekstem znajduje się kilkadziesiąt komentarzy. "Nakradł z żonką i braciszkiem grube miliony"."W PiS-ie sami krętacze i złodzieje". "Zegarek Nowaka czy ośmiorniczki przeszkadzały, no to teraz macie ... (tu padają dwa niecenzuralne słowa)".. Zdaje się, że o te komentarze w tej publikacji chodziło.

Jest też kolejna. O związkach obecnego ministra zdrowia z byłym piłkarzem suwalskich Wigier, a potem biznesmenem Danielem O. Mieli zetknąć się przy budowie kliniki kardiologii w Bielsku Podlaskim, która, jak mówi dyrektor tamtejszego szpitala, "było strzałem w dziesiątkę, bo taka klinika w tym regionie jest niezbędna". Co ciekawe, inwestycję od początku pilotował sam Szumowski, a Daniel O. pojawił się na późniejszym etapie. Z interesów z - jak okazało się dużo później - nieuczciwym suwalskim biznesmenem minister stosunkowo szybko się wycofał.

W dobrym dziennikarstwie jest tak, że jak nie ma tematu, to się po prostu nie pisze. Ale w dobrym, nie funkcjonującym w myśl zasady: obrzućmy czym się da, a nuż coś się przyklei.

| red: kap

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sympatyczne więzienie - felieton Marka Gąsiorowskiego

27.05.2020, 10:57

Pamiętacie kultowy serial Dom i dozorcę Popiołka? A scenę, kiedy jego syn Gienek mówi, że się żeni, bo się zakochał w swojej koleżance z milicji? Ojciec zadał mu pytanie: synu – czy milicja może kochać?


Radio burmistrza i augustowskie molo - felieton Tomasza Kubaszewskiego

25.05.2020, 09:31

Ten bohaterski czyn jakoś szerszej publiczności umknął. Oczywiście za wyjątkiem pewnej gazety, na którą zawsze w tego typu sytuacjach można liczyć.


50 stopni na biegunie zimna - felieton Tomasz Kubaszewski

18.05.2020, 12:29

To był mroźny styczeń 2017 roku. Z wielką pompą prezydent Czesław Renkiewicz odsłonił w Suwałkach 3-metrowy termometr. Zawisł na ścianie kamienicy znajdującej się na rogu ulic Kościuszki i Chłodnej - w samym centrum. Prezydent oznajmił, że cały kraj zobaczy teraz, jaka jest aktualnie temperatura na polskim biegunie zimna, bo w pobliżu termometru miała pojawić się kamera transmitująca obraz do internetu. Dobrze, że od razu jej nie zainstalowali...
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok