Radio Białystok | Felieton | Rzeczywistość potrafi zaskoczyć - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Rzeczywistość potrafi zaskoczyć - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Jedną z oznak starzenia się jest ponoć to, iż człowiek przestaje się czemukolwiek dziwić. Widzę, że ze mną wcale nie jest aż tak źle.

Kwiaty cięte, fot. Monika Kalicka
Kwiaty cięte, fot. Monika Kalicka

Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W ubiegłym tygodniu radny z Sejn, który musiał zrezygnować z mandatu, bo okazał się kłamcą lustracyjnym dostał na odchodne od swoich kolegów z rady wielki bukiet kwiatów. No i brawa. Jak rozumiem, za współpracę z komunistycznymi służbami. 

PRL wiecznie żywy nie tylko w Sejnach. Suwalskie władze przeznaczyły 166 950 złotych na "Księgę 300-lecia Suwałk". Zajęło się tym wydawnictwo byłego sekretarza do spraw propagandy miejscowych struktur Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.  Członkowie tej organizacji i jej sojuszników z ZSL-u oraz PRON-u są też wśród autorów i konsultantów. Ba! Nawet nazwiska osób zarejestrowanych jako tajni współpracownicy można tam znaleźć. No i taką historię miasta w części poświęconej czasom PRL napisali. 

Z jednej strony Suwałki wydają 166 tysięcy złotych na książkę, a z drugiej domagają się wpisania na listę miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Opozycyjny radny dopytywał, jak to jest naprawdę, skoro władze wciąż mówią o "dalszym dynamicznym rozwoju" i o rozpędzonej lokomotywie, a nie o traceniu funkcji. 

Z kolei policja zakończyła postępowanie dotyczące tego, że w Puńsku na płocie szkoły, gdzie znajdował się lokal wyborczy, wisiał baner Rafała Trzaskowskiego. Członkowie komisji jakoś nie zwrócili na to uwagi. Rzecz jasna nie miało to żadnego związku z tym, że Trzaskowskiego poparł miejscowy wójt. Całą sprawę tłumaczył tak, iż różne sztaby zostawiają w urzędzie gminy swoje plakaty z prośbą o rozwieszenie ich na samorządowych gmachach. No i urzędnicy to rozwieszają. Nowa świecka tradycja, po prostu. 

Podobnie jak w policji, która nie zaprosiła mediów na otwarcie posterunku w Słobódce, gmina Szypliszki. Ponoć przez koronawirusa. Rozumiem, że to tych paru dziennikarzy miało go ze sobą przywlec, a nie żaden z kilkudziesięciu uczestników stojących ramię w ramię, w dodatku częściowo bez maseczek. Gdy naprawdę jest czym się pochwalić, to policja się nie chwali. Jakaś V kolumna opozycji tam działa?  

| red: mik

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok