Radio Białystok | Felieton | Będą jeździć pod prąd? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Będą jeździć pod prąd? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

W Suwałkach rozgorzał spór, czy nowo wybudowane rondo nazwać imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy nie nazywać. Zwolennicy twierdzą, że to jedna już z ostatnich w Polsce instytucji, która nie dzieli, lecz łączy. Przeciwnicy, iż czasy, kiedy łączyła dawno już minęły. I przytaczają przykłady opowiedzenia się po jednej stronie politycznego sporu, choćby w kontekście strajku kobiet, szefa WOŚP Jerzego Owsiaka.

fot. UM Suwałki
fot. UM Suwałki

Będą jeździć pod prąd? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zwolennicy na to, że Owsiak, to przecież nie cała orkiestra. A przeciwnicy, iż nie sposób tego rozdzielić - jak w wierszu Majakowskiego o Leninie: "Mówimy - Lenin, a domyśle - partia, mówimy - partia, a w domyśle - Lenin".  

Rondo znajduje się u zbiegu ulic Mikołaja Reja i Ignacego Daszyńskiego. Pytanie o to, czy to dla wielkiej orkiestry dobre towarzystwo, też się pojawiło. Choć może raczej - czy to dobre towarzystwo dla Reja i Daszyńskiego. Rej - wiadomo: Polacy nie gęsi i swój język mają. Rzeczywiście, niektórzy podczas tego strajku kobiet pokazali, jaki mają. Choć poecie chyba nie o to chodziło... .

A Daszyński? Cóż, przyzwoity przedwojenny socjalista… .  

W trakcie tej debaty jeden z internautów zauważył, że być może nie warto toczyć tak ostrego sporu o znajdujące się w stosunkowo mało ważnym punkcie miasta rondo. Bo jak rządząca większość to jednak przegłosuje, część mieszkańców zacznie tam jeździć pod prąd.

| red: kapStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok