Radio Białystok | Felieton | Wzór do naśladowania - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Wzór do naśladowania - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

12.12.2022, 12:34, akt. 13:32

Augustów, a właściwie władze tego miasta mają nowego bohatera.

źródło: UM Augustów
źródło: UM Augustów


0:00
0:00
Wzór do naśladowania - felieton Tomasza Kubaszewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To policjant, który w czasach największych ataków na funkcjonariuszy strzegących polsko-białoruskiej granicy zasłynął z wypowiedzi na temat na swoich kolegów. Stwierdził, że mundurowi nie chcą wykonywać rozkazów, po służbie piją na potęgę i uciekają na zwolnienia lekarskie.

Ważne było też miejsce, gdzie tę słowa padły. Otóż na spotkaniu bardzo kontrowersyjnej Grupy Granica, której augustowski dom kultury udostępnił salę. W dodatku, policjant wystąpił tam w maseczce jednej z partii politycznych. 

Symptomatyczna była reakcja na ujawnienie przez nasze radio tej historii. Władze Augustowa nie dostrzegły niczego niewłaściwie w udostępnieniu pomieszczenia w podległej im instytucji, a niektórzy policjanci na nas po prostu się poobrażali. Widać solidaryzowali się ze swoim augustowskim kolegą i tak samo jak on traktują apolityczność tej służby. Trudno więc się dziwić, że policjant nie poniósł specjalnie dotkliwej kary, gdyż otrzymał jedynie naganę. 

Teraz został Społecznikiem Roku za pomaganie uchodźcom. Ale nie tym wysyłanym przez Łukaszenkę, ale Ukraińcom. Przynajmniej formalnie. 

Społecznik Roku, to tytuł przyznawany m.in. przez burmistrza Augustowa. Kiedy zapytaliśmy, jak to się ma do  tego wcześniejszego wydarzenia, usłyszeliśmy od przedstawiciela miejskich władz, że uprawiamy politykę. Ha, ha - my uprawiamy. Oczywiście! A Grupa Granica nic wspólnego z polityką nie ma.

Tym wszystkim przedstawicielom partii rządzącej, którzy tak chętnie fotografują się z augustowskim władzami sugeruję jeszcze jedno zdjęcie - z tymże Społecznikiem Roku. 

| red: mik

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok