Dobry materac w Suwałkach - jak dobrać odpowiedni?

[Artykuł sponsorowany]

24.04.2021, 06:53, akt. 06:56


Dobry materac w Suwałkach - jak dobrać odpowiedni?
Dobry materac w Suwałkach - jak dobrać odpowiedni?

Niemal 1/3 doby spędzasz w łóżku. Od tego jak się wyśpisz zależy zarówno Twoje zdrowie jak i samopoczucie. Dlatego bardzo ważne jest, aby materac, na którym śpisz, był dobrej jakości i zapewniał Ci komfortowy sen. Zobacz, jak wybrać najlepszy model materaca dla siebie.


Twardość

W trakcie snu Twoje ciało dąży do ułożenia się w takiej pozycji, by zagwarantować Ci jak najlepszy odpoczynek i regenerację. Materac może w tym pomagać lub przeszkadzać. Jeżeli śpisz na zbyt miękkim materacu, wówczas przez całą noc Twoje mięśnie zamiast odpoczywać pracują, aby utrzymać odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Spanie na zbyt miękkim materacu może powodować bóle mięśni i dokuczliwe skurcze. Jeśli natomiast Twój materac jest za twardy, wówczas podczas snu mogą pojawić się problemy z krążeniem. Organizm broniąc się przed nimi stale zmienia pozycję. Wiercenie się na łóżku znacznie utrudnia zapadnięcie w głęboki sen i wyspanie się. Są spore szanse, że rano obudzisz się zmęczony.

Aby cieszyć się dobrym snem musisz wybrać materac o dostosowanej do Twoich potrzeb twardości. Jedną z metod sprawdzenia twardości materaca jest test dłoni. Jest on bardzo prosty i możesz go wykonać bez problemów w sklepie. Połóż się na materacu i włóż dłoń pod plecy. Jeśli dłoń wejdzie bez oporu – materac jest za twardy. Silny opór oznacza, że wybrany model jest za miękki. Jeśli dłoń napotyka niewielki opór oznacza to, że materac, na którym leżysz jest dla Ciebie odpowiedni.

Metoda dłoni sprawdza się doskonale, jeśli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym, ale co jeśli kupujesz materace w sklepie online Materacesuwalki.pl? W takim wypadku musisz skorzystać z oznaczeń twardości nadawanych przez producenta. Twardość poszczególnych modeli oznaczana jest symbolami od H1 do H4. Im wyższa cyfra, tym materac jest twardszy. Dzieciom, młodzieży i osobom do 60 kg polecane są materace H1, natomiast modele z oznaczeniem H4 są produkowane z myślą o osobach o masie ciała powyżej 100 kg.Budowa i materiał

W sprzedaży dostępnych jest kilka podstawowych rodzajów materacy. Należą do nich materace sprężynowe, kieszeniowe, piankowe oraz lateksowe. Każdy z nich jest przeznaczony dla innej grupy użytkowników, dlatego powinieneś znać ich wady i zalety, aby kupić materac idealny dla siebie.

Materace sprężynowe – należą do materacy twardych. Ich zaletą jest trwałość i cena. Natomiast wadą jest niezbyt dobre dopasowanie do kształtu ciała użytkownika.

Materace kieszeniowe – zbudowane są z wielu kieszonek, w których umieszczone są sprężyny. Każda z nich pracuje osobno i dzięki temu materac stanowi doskonałe podparcie dla ciała. Zewnętrzna część materaca kieszeniowego może być wykonana z różnych materiałów. W zależności rodzaju warstwy zewnętrznej materac może mieć różne stopnie twardości.

Materace piankowe – stanowią bardzo szeroką gamę materacy o różnych właściwościach. Do tej grupy należą zarówno materace miękkie jak i twarde. Są też materace o nietypowych właściwościach jak np. Hilding Rumba – materac z pianki termoelastycznej.

Materace lateksowe – to materace polecane parom. Ich zaletą jest to, że doskonale amortyzują ruchy podczas snu. Ze względu na antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości lateksu są one polecane również osobom z alergią.

Choć stwierdzenie, że łóżko zapewnia Ci zdrowie i dobre samopoczucie, może wydawać się banałem, warto traktować je bardzo poważnie. Od tego na jakim materacu zasypiasz i budzisz się zależy jak będziesz czuł się przez cały kolejny dzień. Kupując materace w sklepie online Materaceostrowiec.pl znajdź model jaki będzie dla Ciebie najlepszy.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok