Radio Białystok | Wiadomości | Suwałki: Jarmark Kaziukowy [zdjęcia]
Gwarno, kolorowo i smakowicie było w niedzielę (02.03) na ulicy Patli w Suwałkach. Odbył się tam Jarmark Kaziukowy, na którym swoje wyroby prezentowało ponad stu wystawców, m.in. z Suwalszczyzny i Litwy.
Kiermasz zorganizowano w mieście po raz 15. Można było kupić palmy wileńskie, pisanki, ręcznie robione obrusy, ozdoby wielkanocne, ale też swojskie sękacze, wędliny, miody, pieczywo i przetwory. Uczestnicy jarmarku mogli wziąć udział w pokazach rzemiosła ludowego i posłuchać regionalnych zespołów śpiewaczych.
Kaziuki są związane z patronem Litwy - św. Kazimierzem, a w Wilnie odbywają się od ponad 400 lat. Jarmarki cieszą się coraz większą popularnością również w innych miastach Litwy i Polski. (ap/zmj)