Radio Białystok | Wiadomości | Suwałki: Konferencja poświęcona rozwiązaniom informatycznym

Suwałki: Konferencja poświęcona rozwiązaniom informatycznym

18.06.2015, 12:42, akt. 12:42

Konferencja "Cyfryzacja - trampoliną rozwoju", Suwałki, 18.06.2015, fot. Iza Kosakowska
Konferencja "Cyfryzacja - trampoliną rozwoju", Suwałki, 18.06.2015, fot. Iza Kosakowska

O nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych, nie tylko w przedsiębiorstwach, rozmawiali w Suwałkach specjaliści z dziedziny cyfryzacji. W Parku Naukowo-Technologicznym w czwartek (18.06) odbyła się konferencja "Cyfryzacja - trampoliną rozwoju".

Możliwości rozwoju i edukacji przez internet są nieograniczone, jednak wciąż ponad 9 mln Polaków po 50. roku życia jest ze świata cyfrowego wykluczonych.

Jak podkreśla pełniący obowiązki prezesa parku Marcin Bonisławski, zadanie walki z wykluczeniem przyjął na siebie istniejący w placówce od 5 lat Klaster Edukacji Cyfrowej. Dodaje, że od cyfryzacji nie da się w dzisiejszych czasach uciec. Spotykają się z nią już przedszkolaki. Cała administracja w urzędach oparta jest na cyfrowych rozwiązaniach. Dlatego jak zaznacza Marcin Bonisławski, jeśli tych podstawowych umiejętności poruszania się w internecie nie opanujemy, czeka nas wykluczenie z życia społecznego.

Ten problem dotyka szczególnie pokolenie 50+. Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" Krzysztof Głomb, trzeba pomóc starszym pokoleniom przełamać obawy i poznać możliwości świata cyfrowego. Kiedy zrobią pierwszy krok w tym kierunku, nagle okazuje się, że można sobie dzięki temu uprościć życie, płacąc rachunki przez internet, kontaktując się za darmo z bliskimi czy zwiedzić muzea na drugim końcu świata.

W Polsce od lat działa stowarzyszenie Latarnicy Polski Cyfrowej. W ramach tego projektu, odbywają się zajęcia dla dorosłych mieszkańców gmin, a także seniorów, wprowadzające w świat Internetu i usług cyfrowych. W ostatnich latach latarnicy objęli swoimi działaniami ponad 260 tysięcy osób z pokolenia 50+. (ik/wsz)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok