Radio Białystok | Wiadomości | Programowanie w podstawówkach - najpierw szkolenia dla nauczycieli

Programowanie w podstawówkach - najpierw szkolenia dla nauczycieli

10.08.2016, 18:14, akt. 18:14

Fotolia.com
Fotolia.com

Nauczyciele szkół podstawowych będą się uczyli programowania. Ministerstwo Cyfryzacji organizuje konkurs rozwijający kompetencje nauczycieli w tym zakresie.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i instytucji zajmujących się edukacją i nauką. Wygrani zorganizują szkolenia dla nauczycieli.

Wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny zaznacza, że nauczyciele będą się uczyli programować w towarzystwie dzieci. Szkolenia będą prowadzone na zajęciach pozalekcyjnych w drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017. Nauczyciele będą prowadzili zajęcia w klasach od 1 do 3 szkół podstawowych w gminach wiejskich i wiejsko-miejskich.

Wyrównywanie szans dzieci z mniejszych ośrodków

Piotr Woźny zaznacza, że chodzi o wyrównanie szans. "Obserwujemy od kilku lat w Polsce pęd do nauki programowania, kodowania i to są rzeczy robione przede wszystkim w dużych ośrodkach miejskich" - mówi wiceminister.

Piotr Woźny podkreśla, że ministerstwo chce, żeby dzieci z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich miały możliwość uczenia się tych samych rzeczy, co ich rówieśnicy w wielkich miastach.

Konkurs finansowany jest z programu "Polska Cyfrowa". Na szkolenie resort przeznaczy 124 mln złotych. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 1,7 mln zł. Wnioski o fundusze można składać od 29 sierpnia do 30 listopada 2016 r. (IAR, oprac. mk)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok