Radio Białystok | Wiadomości | Co czwarty Polak jest on-line przez całą dobę

Co czwarty Polak jest on-line przez całą dobę

autor: Wojciech Szubzda

16.02.2017, 16:56, akt. 17.02.2017, 08:28

Co czwarty Polak korzystający z sieci jest on-line przez całą dobę, a 36 proc. od 8 do 12 godzin dziennie - wynika z raportu firmy doradczej PwC.

neirfy, Fotolia.com
neirfy, Fotolia.com

Co czwarty Polak jest on-line przez całą dobę - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


"Dla firm to ogromne wyzwanie, ponieważ coraz więcej konsumentów wybiera te firmy, które są cyfrowe" - oceniają autorzy badania przeprowadzonego na potrzeby raportu PwC "Connected living. Dlaczego ludzie są bardziej digital niż firmy?".

Z raportu wynika, że kobiety dużo częściej korzystają z różnych rozwiązań technologicznych we wszystkich analizowanych obszarach (łączność, transport, praca, opieka zdrowotna, media i rozrywka, zakupy). Wyjątkiem są finanse, większość korzystających z kantorów internetowych czy płatności mobilnych lub porównywarek ofert bankowych stanowią mężczyźni. 

Według autorów raportu o znaczeniu nowych technologii w życiu Polaków świadczy też to, jak intensywnie korzystamy z internetu. "Co czwarty badany stwierdził, że jest on-line przez całą dobę, 36 proc. od 8 do 12 godzin, a 19 proc. od 6 do 8 godzin" - podkreślili. 

Nowe technologie całkowicie zdominowały nasze życie, prywatne i zawodowe. Wpłynęły też znacząco na zmianę zachowań, przyzwyczajeń i potrzeb konsumentów - powiedział Piotr Łuba z PwC. 

- Internet jest znakiem naszych czasów - mówi terapeuta i coach z Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji Integra w Białymstoku Artur Brzeziński. Podkreśla, że internet jest bezpieczny, jak wszystko stosowane w pewnych proporcjach. Z kolei według niego, oznaką tego, że jesteśmy uzależnieni - jest sytuacja, gdy zaczynamy się denerwować, gdy nie mamy dostępu do sieci. 

Nowe technologie pozwalają nam na szybki dostęp do wielu informacji. Ułatwiają nam nawiązywanie kontaktu z ludźmi, nawet tymi, których nie znamy, a do których możemy dotrzeć - mówi specjalista od spraw komunikacji marketingowej w internecie z interaktywnej agencji Infinity Group Tomasz Michniewicz. 

98 proc. Polaków korzystających na co dzień z internetu pozytywnie ocenia wpływ nowych technologii na swoje życie, a 70 proc. - nie ma problemu z udostępnianiem swych danych platformom internetowym - wskazano w raporcie. Dodano, że niemal 44 proc. wskazało na "ogromną rolę" technologii, a pozostali określają je jako narzędzie, "które pomaga w kontroli życia". W opinii respondentów cyfrowe narzędzia odgrywają ważną rolę w zacieśnianiu więzi z przyjaciółmi (58 proc. wskazań), rodziną (44 proc.) i współpracownikami (42 proc.). Badanie na potrzeby raportu PwC "Connected living" przeprowadzono pod koniec 2016 r. na reprezentatywnej grupie 1000 polskich użytkowników internetu, powyżej 18. roku życia. 

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Programowanie i robotyka w Suwałkach - nowe zajęcia dla dzieci

7.02.2017, 14:05

Dzieci mogą zapisywać się na nowe zajęcia w MidiCentrum, dzięki którym będą mogły spędzić ciekawie czas po szkole.


Władze Suwałk uruchomiły Miejski System Powiadamiania SMS

24.01.2017, 14:22

SMS-y m.in. o utrudnieniach na drodze, awariach sieci wodociągowej czy ciepłowniczej mogą od wtorku (24.1) otrzymywać suwalczanie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Baśni o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok