Radio Białystok | Wiadomości | Białoruś ogranicza import wieprzowiny z województwa podlaskiego

Białoruś ogranicza import wieprzowiny z województwa podlaskiego

22.02.2017, 07:42, akt. 07:47

Białoruś wprowadza czasowe ograniczenie importu wieprzowiny z województw mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego oraz z części Rosji w związku z nowymi przypadkami afrykańskiego pomoru świń - poinformowało białoruskie ministerstwo rolnictwa.

foto: Renata Reda
foto: Renata Reda

Nowe przypadki ASF ograniczają sprzedaż wieprzowiny

- Białoruś podejmie dodatkowe działania mające na celu ograniczenie wwozu wieprzowiny z niektórych regionów Rosji i Polski w związku z zarejestrowaniem tam nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń - podała we wtorek (21.02) oficjalna agencja BiełTA, powołując się na komunikat departamentu weterynarii i wyżywienia białoruskiego ministerstwa rolnictwa i wyżywienia.

Zakaz dotyczy świń, wieprzowiny i produktów przerobionych

Ograniczenia dotyczą w Polsce województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego, a w Rosji - obwodów saratowskiego i iwanowskiego. Zakaz dotyczy żywych świń, wieprzowiny i produktów jej przetwórstwa, a także surowca pochodzącego ze skóry, rogów, kopyt, szczeciny i jelit, mięsa dzików i trofeów łowieckich z gatunków podatnych na chorobę. Ograniczony jest także wwóz pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, w tym z drobiu i ryb.

Kolejna grupa towarów objęta zakazem to sprzęt, który był używany do transportu świń i produktów przetwórstwa zwierzęcego, a także do przetrzymywania, uboju i rozbioru mięsa wieprzowego. Przyczyną wprowadzenia obostrzeń jest, jak podaje BiełTA, informacja Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt o nowych przypadkach zachorowań zwierząt podatnych na afrykański pomór świń.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Hodowla owiec alternatywnym źródłem produkcji na terenach objętych występowaniem ognisk ASF w Podlaskiem?

20.02.2017, 09:35

Czy hodowla owiec będzie alternatywnym źródeł produkcji na terenach objętych występowaniem ognisk ASF w Podlaskiem? Są tworzone takie ekspertyzy - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.


Jurgiel: niebawem producenci trzody chlewnej dostaną unijną pomoc w związku z ASF

16.02.2017, 18:31

Niebawem producenci trzody chlewnej, którzy ponieśli straty w związku z ASF, mogą liczyć na unijne wsparcie - powiedział na konferencji prasowej w Białymstoku minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.


Sanitarny odstrzał dzików w województwie podlaskim prawie wykonany

10.01.2017, 12:37

"Rozrzedzenie populacji, to jeden ze sposobów walki z ASF" - mówi podlaski wojewódzki lekarz weterynarii Henryk Grabowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: stock.adobe.com
MÓWI SIĘ
7.08.2020, 16:57, akt. 17:07

Wysokie ceny warzyw i owocówźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok