Radio Białystok | Wiadomości | Prawie 50 osób z Włoch, Holandii, Hiszpanii, Turcji i Węgier odwiedziło IV LO w Białymstoku

Prawie 50 osób z Włoch, Holandii, Hiszpanii, Turcji i Węgier odwiedziło IV LO w Białymstoku

autor: Grzegorz Pilat

7.04.2017, 05:45

Nauczyciele i młodzież z 5. krajów obserwują jak wygląda nauka w białostockim "ogólniaku". Prawie 50 osób z Włoch, Holandii, Hiszpanii, Turcji i Węgier odwiedziło IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. To uczestnicy programu Erasmus.

twixx, Fotolia.com
twixx, Fotolia.com


0:00
0:00
Prawie 50 osób z Włoch, Holandii, Hiszpanii, Turcji i Węgier odwiedziło IV LO w Białymstoku - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podczas wspólnych zajęć z polskimi koleżankami i kolegami uczą się różnych sposobów prezentacji, poznają historię miasta i regionu. Poznają też podstawy języka polskiego. Zagraniczni uczniowie i nauczyciele podkreślają, że takie spotkania są bardzo cenne.

- Możemy porozmawiać z kolegami i koleżankami z całego świata. Wymienić się doświadczeniami, pracować wspólnie przy projektach i prezentacjach. Bardzo dużo się nauczyliśmy, zarówno ja, jak i moi uczniowie - mówi nauczycielka Darni z Rotterdamu.

Koordynatorka projektu i nauczycielka w IV LO w Białymstoku Joanna Wap tłumaczy, że jest to projekt partnerski między szkołami z 6 krajów.

- Głównym zamierzeniem było nauczenie młodych ludzi nowych aplikacji i programów, których mogą używać, by uczyć się języków obcych. Jednak takie spotkania dały uczniom znacznie więcej. Dały pewność w posługiwaniu się językami i otwartość w kontaktach z ludźmi z innych krajów - dodaje Joanna Wap.

Białystok jest ostatnim miastem, w którym spotkali się Erasmusi. Wcześniej białostoccy uczniowie odwiedzili między innymi Viterbo we Włoszech, hiszpańską Pampelunę i Rotterdam w Holandii.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok