Radio Białystok | Wiadomości | Informatyka najbardziej popularna na Politechnice Białostockiej wśród przyszłych studentów

Informatyka najbardziej popularna na Politechnice Białostockiej wśród przyszłych studentów

autor: Ryszard Minko

7.07.2017, 18:46, akt. 19:40

To na razie tylko pierwszy etap rekrutacji, ale już teraz widać, że białostockie uczelnie publiczne cieszą się sporą popularnością.

Politechnika Białostocka, fot. Katarzyna Cichoń
Politechnika Białostocka, fot. Katarzyna Cichoń

Na PB studiować chce 4,5 tys. osób

Jako pierwsza elektroniczną rejestrację kandydatów zakończyła Politechnika Białostocka, gdzie o prawie 1800 miejsc walczyć będzie blisko 4,5 tysiąca osób.

Najwięcej, bo ponad 600 maturzystów, zamierza studiować informatykę. Nieco mniej stara się o indeks na budownictwie i logistyce, ale to na gospodarce przestrzennej jest największa konkurencja. O jedno miejsce ubiegają się tam prawie 4 osoby.

Na UMB króluje kierunek lekarsko-dentystyczny

W piątek (7.07) o północy kończy się też rejestracja kandydatów na kierunku lekarskim i farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. I to właśnie tu padają regionalne rekordy zainteresowania, bo na prawie 1100 miejsc zgłosiło się prawie 7 tysięcy osób. Najbardziej obleganym kierunkiem jest lekarsko-dentystyczny, gdzie na jedno miejsce przypada ok. 22 chętnych.

UwB - więcej niż dwie osoby na jedno miejsce

Natomiast jeszcze do poniedziałku trwa rejestracja kandydatów na Uniwersytecie w Białymstoku. Już teraz widać, ze uczelnia nie powinna mieć problemu z wyborem najlepszych kandydatów, bo średnio o jedno miejsce ubiegają się więcej niż dwie osoby. Największym zainteresowaniem od lat cieszy się prawo i ekonomia.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łaziki marsjańskie Politechniki Białostockiej wystąpią w projekcie artysty Huberta Czerepoka

6.07.2017, 15:13

Łaziki marsjańskie, skonstruowane przez studentów Politechniki Białostockiej, będą częścią projektu artysty wizualnego Huberta Czerepoka. Roboty wystąpią w filmie "Początek", realizowanym w jednej z najstarszych świątyń Karahan Tepe w Turcji.


44 studentów m.in. z Chin, Indii, czy Maroka będzie uczyć się języka polskiego na UwB

5.07.2017, 12:22

44 studentów filologii polskiej oraz lektoratów języka polskiego z 15 krajów bierze udział w Letniej Szkole Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców na Uniwersytecie w Białymstoku. Oprócz kursów języka polskiego, dla uczestników zaplanowano też zwiedzanie regionu.


Uniwersytet w Białymstoku z własnym logo

4.07.2017, 16:12

Trzyliterowy napis wykonany lekką, nieco techniczną czcionką - tak będzie wyglądało logo Uniwersytetu w Białymstoku. Od chwili powstania, przez 20 lat uczelnia posługiwała się jedynie godłem. Teraz dla celów promocyjnych będzie miała także logo.


Najlepsi maturzyści nie zapłacą za akademiki Politechniki Białostockiej

4.07.2017, 05:20

Przyszli studenci Politechniki Białostockiej mogą bezpłatnie mieszkać w akademikach. Taką szansę będzie miało 50 absolwentów szkół średnich z najlepszymi wynikami z egzaminu maturalnego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


11. Targi Książki w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
BIAŁYSTOK
20.04.2024, 07:41, akt. 21.04.2024, 00:38

Drugi dzień 11. Targów Książki w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok