Radio Białystok | Wiadomości | Praca licencjacka studenta UwB najlepsza w ministerialnym konkursie

Praca licencjacka studenta UwB najlepsza w ministerialnym konkursie

autor: Aneta Gałaburda

8.11.2017, 13:10, akt. 13:19

Praca licencjacka studenta historii Uniwersytetu w Białymstoku najlepsza w ministerialnym konkursie dotyczącym polskiej Policji Państwowej w okresie XX-lecia międzywojennego.

źródło: https://mswia.gov.pl
źródło: https://mswia.gov.pl

Marek Kozak jest studentem I roku studiów II stopnia na Wydziale Historyczno-Socjologicznym UwB.

Pracę napisaną pod kierunkiem doktora Tomasza Wesołowskiego obronił w lipcu. Jej tytuł to "Rola Policji Państwowej województwa białostockiego w przygotowaniach do wojny w 1939 r." Pierwszy rozdział opisuje współpracę Policji Państwowej z Ligą Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w kontekście zbliżającej się wojny. Pracę zamyka rozdział o tragicznych losach funkcjonariuszy i ich rodzin we wrześniu 1939 r.

Jak mówi laureat konkursu, na taki temat zdecydował się nie tylko dlatego, że historia II RP szczególnie go interesuje, ale także dlatego że tematyka ta nie została do tej pory zbyt szeroko opracowana. Okazuje się ponadto, że w Archiwum Państwowym oraz w regionalnej prasie przedwojennej jest sporo źródeł, na których można się oprzeć - dodaje laureat.

Prace uczestników konkursu oceniało 5-osobowe jury. Byli wśród nich przedstawiciele uczelni policyjnych, cywilnych oraz funkcjonariusze komendy głównej i wojewódzkiej. Uroczystość wręczenia nagród, odbyła się we wtorek (07.11) w Warszawie.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Wileński wydział UwB wspiera edukację informatyczną młodzieży z polskich szkół

20.10.2017, 10:08

Indywidualne konsultacje, zajęcia pod okiem wykładowców, a wiosną – konkurs wiedzy informatycznej. W ten sposób wileński Wydział Ekonomiczno-Informatyczny UwB chce wspierać edukację młodzieży z polskich szkół średnich rejonu Wilna.


Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku

10.10.2017, 09:57

20 lat temu zaczął działalność jako samodzielna jednostka. Na Uniwersytecie w Białymstoku uroczyście zainaugurowano we wtorek (10.10) nowy rok akademicki.


Amerykańscy fizycy otrzymali Nagrodę Nobla - w ich zespole pracował profesor Piotr Jaranowski z UwB

3.10.2017, 13:02

Za badania nad falami grawitacyjnymi trójka amerykańskich fizyków dostała Nagrodę Nobla - w ich zespole pracował białostocki naukowiec.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok