Radio Białystok | Wiadomości | Światowy Dzień Życzliwości pod znakiem empatii i dobrych uczynków

Światowy Dzień Życzliwości pod znakiem empatii i dobrych uczynków

autor: Edyta Wołosik

21.11.2017, 11:52, akt. 12:20

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości - to czas dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Światowy Dzień Życzliwości pod znakiem empatii i dobrych uczynków - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Warto chociaż w tym jednym dniu tak postępować, choć przesłanie jest, by być życzliwym codziennie, a nie tylko od święta. Znakomicie wpisują się w to działania Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku. Uczennice z klasy fryzjerskiej od ponad dwóch lat regularnie odwiedzają Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej" i dbają o włosy podopiecznych tej placówki. 

Jak mówią: "pomagamy i czujemy, że robimy coś pożytecznego, to też możliwość podniesienia umiejętności zawodowych i życiowych, możliwość docenienia własnego życia". To - jak podkreśla pani Józefa - wolontariuszka od 13 lat, ogromna pomoc dla podopiecznych, ich rodzin i pracowników placówki. Potwierdza to Mieczysława Dworakowska, której mama od pół roku jest nieprzytomna. Jak mówi: "włosy odrosły, były w nieładzie, a ja zastanawiałam się, w jaki sposób tym się zająć, a dziewczęta z pomocą nauczycielki znakomicie sobie poradziły". 

Wrażliwość i empatia

Opiekunka grupy - nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku fryzjerstwo w ZSZ nr 2 - Anna Krot przyznaje, że uczennice są bardzo wrażliwe i empatyczne, że same chcą przychodzić i nikt ich do tego nie zmusza. Jak dodaje: "chodziło mi także o to, by pokazać inne miejsce, bo czasami młodzież nie zna prawdziwych wartości, a w hospicjum można dowiedzieć się, co jest ważne w życiu, jak można pomagać". Wizyty w placówce są też realizacją podstawy programowej.

Zastępca kierownika Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej" - Jan Kondzior mówi: "dobrze, że młodzież przychodzi, bo gdzie ona ma zapoznać się z życiem, z tym, jak ono naprawdę wygląda na pewnym etapie, więc - oprócz tej wymiernej pomocy - na pewno coś w tych uczennicach zostaje".  

W placówce jest obecnie 70 podopiecznych.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Miesiąc Dobroczynności w Podlaskiem - akcja fundacji "Pomóż Im"

31.10.2017, 13:54

Zwróceniu uwagi na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci oraz pokazaniu jak łatwo jest pomagać - ma służyć listopadowa akcja "Miesiąc Dobroczynności". Organizuje ją białostocka Fundacja "Pomóż Im", która prowadzi hospicjum dla dzieci.


Mieszkańcy Wasilkowa zebrali 66 tys. zł na rehabilitację 8-letniej Marysi

29.10.2017, 06:56

Miał być jedynie mały, szkolny festyn - była duża charytatywna akcja. Mieszkańcom Wasilkowa udało się zebrać 66 tysięcy złotych na rehabilitację 8-letniej Marysi.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok