Radio Białystok | Wiadomości | Suwalczanie mogą obdarować prezentami osoby bezdomne

Suwalczanie mogą obdarować prezentami osoby bezdomne

autor: Iza Kosakowska

22.11.2017, 12:19, akt. 12:32

Sprawmy by te święta były dla nich wyjątkowe, apelują organizatorzy akcji "Paczka dla Bezdomnego". W Suwałkach rozpoczęła się zbiórka dla podopiecznych Spółdzielni Socjalnej "Perspektywa".

katyamaximenko - Fotolia.com
katyamaximenko - Fotolia.com

Jak mówi prezes spółdzielni Marzenna Burba, po raz pierwszy suwalczanie mogą obdarować drobnymi prezentami tych, którzy nie mają domu czy rodziny.

Dla bezdomnych święta to czas wyjątkowo trudny. Często nie mają kontaktu z rodziną, dlatego pomysłodawcy akcji chcą drobnymi prezentami uświadomić im, że ktoś o nich myśli i pamięta.

- Najbardziej przydadzą się im drobne przedmioty codziennego użytku - podkreśla Marzena Burba. Chodzi m.in. o bieliznę, odzież czy słodycze. Bezdomnym przydadzą się też maszynki i kremy do golenia, środki higieniczne, rękawiczki, szaliki, buty, piżamy, plecaki, a nawet latarki czy małe radyjka na baterie. - Gdyby też ktoś miał niepotrzebny, używany rower to także chętnie przekażemy go osobie bezdomnej - dodaje Marzenna Burba. Jeśli akcja spotka się z pozytywnym odzewem suwalczan, będzie organizowana cyklicznie.

Podarunki można przynosić do Ośrodka Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Uzależnionych i Bezdomnych przy ulicy Sportowej 24 lub w soboty do siedziby Straży Miejskiej przy ulicy Noniewicza 71A. Zbiórka potrwa do 12 grudnia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Małgorzata Kotarska-Ołdakowska i Tomasz Kleszczewski

22.11.2017, 10:55

- Poszukujemy wolontariuszy do akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", jest jeszcze czas, by zgłosić się do nas i wziąć udział w akcji w niedzielę 26 listopada - zachęca Małgorzata Kotarska-Ołdakowska.


Białostockie Stowarzyszenie Otwarty Dom po raz kolejny chce zaprosić polskie dzieci z Litwy na najbliższe święta

21.11.2017, 19:00

Ta akcja jest organizowana już od wielu lat. Białostockie Stowarzyszenie Otwarty Dom po raz kolejny chce zaprosić polskie dzieci z Litwy na święta Bożego Narodzenia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok