Radio Białystok | Wiadomości | Kolejne Centrum Symulacji Medycznych w regionie - za rok w Suwałkach

Kolejne Centrum Symulacji Medycznych w regionie - za rok w Suwałkach

30.11.2017, 18:39, akt. 18:44

2,5 mln zł będzie kosztowało Centrum Symulacji Medycznych, które powstanie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Centrum ma być gotowe od przyszłego roku akademickiego, będą z niego korzystać studenci pielęgniarstwa. Jak poinformował rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach Dawid Harasim, w ramach projektu zostaną zaadaptowane na centrum cztery pomieszczenia uczelni, które zostaną wyposażone w sprzęt medyczny oraz inteligentne fantomy. 

Z Centrum Symulacji Medycznych będą korzystali studenci pielęgniarstwa. PWSZ chce w ten sposób podnieść jakość kształcenia na tym kierunku. 

- W centrum studenci będą stykać się z identycznymi sytuacjami, jak w oddziałach szpitalnych. Symulacje będą nagrywane i szczegółowo omawiane. Studenci zobaczą, co robili dobrze, co źle, co należy poprawić i na co zwrócić szczególną uwagę - powiedział Dawid Harasim. 

Rzecznik PWSZ dodał, że zostaną zakupione najnowocześniejsze fantomy, które w pełni odwzorowują realne sytuacje życiowe, oddychają, kaszlą, duszą się, a nawet mrugają oczami. - Taki fantom można programować, można ustawić scenariusz medyczny i modyfikować go w trakcie zajęć – dodał Dawid Harasim. 

Centrum zostanie sfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Pieniądze na ten cel pochodzą z funduszy unijnych. W ramach projektu powstanie w Polsce 12 takich centrów, które utworzą centralną bazę scenariuszy medycznych. Centra będą mogły się nimi wymieniać. 

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży powstanie Centrum Symulacji Medycznej

28.11.2017, 09:49

Nowoczesne metody nauczania pielęgniarstwa wprowadzi Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jest to możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia.


Karambol na S8 – podlascy strażacy, policjanci i ratownicy ćwiczyli na wypadek katastrofy komunikacyjnej

13.11.2017, 18:18

Karambol na drodze ekspresowej, w którym bierze udział 7 samochodów i rannych jest kilkadziesiąt osób - taki scenariusz ćwiczyli w poniedziałek (14.11) podlascy strażacy, policjanci i ratownicy na drodze S8 koło Szumowa.


Na UMB oficjalnie otwarto Centrum Symulacji Medycznych

6.11.2017, 12:39

Lepszemu kształceniu w praktyce młodych lekarzy, pielęgniarek, położnych i stomatologów, ale też ratowników służy oficjalnie otwarte w poniedziałek (06.11) na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku Centrum Symulacji Medycznych.


Nauczą się, jak leczyć ludzi – rozpoczęły się zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych UMB

2.10.2017, 17:19

Lepszemu kształceniu przyszłych lekarzy, dentystów i położnych służy Centrum Symulacji Medycznych, które zbudował Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB). W poniedziałek (2.10) studenci rozpoczęli tam zajęcia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


Bohdan Paszkowski i bryg. Arkadiusz Buchowski, fot. Areta Topornicka
WYBORY
7.07.2020, 16:55, akt. 8.07.2020, 16:24

Frekwencyjna "Bitwa o wozy" po raz drugi


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok