Radio Białystok | Wiadomości | Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO

Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO

autor: Ryszard Minko

4.12.2017, 15:38, akt. 15:43

Przez 17 lat był członkiem Platformy Obywatelskiej, ale po ostatnich wyborach wewnętrznych oddał legitymację. Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO. Jak mówi to gest protestu wobec nieuczciwych metod wyborczych.

Jarosław Dworzański, fot. Ryszard Minko
Jarosław Dworzański, fot. Ryszard Minko

Decyzja Jarosława Dworzańskiego to konsekwencja sobotnich (02.12) wyborów regionalnych władz partii. Wybierano tam też trzech delegatów na zjazd krajowy, ale o miejsca ubiegły się cztery osoby – w tym Jarosław Dworzański. Na kilka dni przed głosowaniem członkowie PO otrzymali maila z rekomendacją na kogo głosować w wyborach. Dworzański domaga się unieważnienia wyborów na delegatów.

- To nie była żadna ustawka, ale normalna agitacja wyborcza – odpiera zarzuty nowo wybrany przewodniczący podlaskich struktur PO Robert Tyszkiewicz.

Niewykluczone, ze Dworzański straci stanowisko przewodniczącego sejmiku. Temat ten będzie dyskutowany za kilka dni. Po rezygnacji Jarosława Dworzańskiego, sejmikowa koalicja PO i PSL dysponuje 16 radnymi. To minimalna większość, by przegłosowywać swoje uchwały.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie - PO chce tworzyć szeroką koalicję w wyborach do sejmiku

3.12.2017, 15:21

Szerokie porozumienie na bazie obecnej koalicji z PSL, poszerzone o Nowoczesną, lewicę i samorządowców bezpartyjnych - to pomysł podlaskiej Platformy Obywatelskiej na przyszłoroczne wybory do sejmiku województwa.


Poseł Robert Tyszkiewicz przewodniczącym PO w Podlaskiem

3.12.2017, 07:33

Poseł Robert Tyszkiewicz został ponownie przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim. Nie miał kontrkandydata. Wyniki sobotnich (02.12) wyborów podano wieczorem.


Jarosław Dworzański upublicznia mail o wyborach władz podlaskich PO

30.11.2017, 19:26

"Wolne wybory, czy kpina?" - takie pytanie zadaje na Twitterze Jarosław Dworzański z Platformy Obywatelskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok