Radio Białystok | Wiadomości | Jarosław Dworzański upublicznia mail o wyborach władz podlaskich PO

Jarosław Dworzański upublicznia mail o wyborach władz podlaskich PO

autor: Edyta Wołosik

30.11.2017, 19:26, akt. 19:33

"Wolne wybory, czy kpina?" - takie pytanie zadaje na Twitterze Jarosław Dworzański z Platformy Obywatelskiej.

Jarosław Dworzański, fot. Joanna Żemojda
Jarosław Dworzański, fot. Joanna Żemojda

Sprawa dotyczy głosowania zaplanowanego w PO na najbliższą sobotę. Działacze wybierać będą przewodniczącego podlaskich struktur, gdzie jedynym kandydatem jest poseł Robert Tyszkiewicz i białostockich struktur, gdzie startuje tylko zastępca prezydenta Białegostoku - Zbigniew Nikitorowicz. Ale nie ta część wyborów u niektórych wzbudza wątpliwości, a głosowanie na delegatów. W mailu do działaczy przewodniczący 5 kół miejskich wskazują trzy nazwiska i proszą o oddanie na nie głosów, informując przy tym, że takie są ustalenia między kołami. Potwierdza to przewodniczący koła nr 4, radny Białegostoku Maciej Biernacki. Jak mówi, mają to być reprezentanci największych kół, by nie stało się tak, że jedno będzie miało np. trzech przedstawicieli, a pozostałe żadnego. Stąd ustalenia. Zaznacza jednak, że każdy zagłosuje, jak będzie chciał. A wybór trzech delegatów odbywać się będzie z czterech kandydatów. 

Szef podlaskich struktur PO - poseł Robert Tyszkiewicz nie komentuje sprawy, a jedynie mówi: "polityka to sport drużynowy i warto przedkładać dobro drużyny nad indywidualne ambicje", nie precyzując jednak, czy ma tu na myśli upublicznienie przez Jarosława Dworzańskiego maila od przewodniczących kół.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


PO zawiadomiła prokuraturę o twitterowym wpisie radnego z Nowogrodu

28.11.2017, 15:49

Do Prokuratury Rejonowej w Łomży wpłynęło we wtorek zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego PiS z podłomżyńskiego Nowogrodu, który w mediach społecznościowych zamieścił wpis ze zdaniem "dostawić szubienice i powiesić całe PO".


Bożena Kamińska - Nie będę zasłaniała się immunitetem, zapłacę mandat za szybką jazdę

26.11.2017, 15:24

Nie będę zasłaniała się immunitetem poselskim, zapłacę mandat za zbyt szybką jazdę – powiedziała w niedzielę podlaska posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska, która została w sobotę zatrzymana na obwodnicy Stawisk za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.


Robert Tyszkiewicz ogłosił start w wyborach na nowego szefa PO w Podlaskiem

8.11.2017, 19:19

Obecny przewodniczący PO w Podlaskiem poseł Robert Tyszkiewicz ogłosił w środę (8.11), że będzie ubiegał się o reelekcję w - zaplanowanych na grudzień - wyborach nowego szefa Platformy w regionie. Jest pierwszą osobą, która zadeklarowała, że chce ubiegać się o to stanowisko.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: stock.adobe.com
UWAGA!
29.05.2020, 08:04, akt. 09:24

Uwaga na kleszcze w podlaskich lasach
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok