Radio Białystok | Wiadomości | Fakty z życia Marszałka w sieci - Muzeum Wojska w Białymstoku uruchomiło specjalny projekt

Fakty z życia Marszałka w sieci - Muzeum Wojska w Białymstoku uruchomiło specjalny projekt

autor: Grzegorz Pilat

5.12.2017, 18:31, akt. 18:52

Zainteresowani mogą poznać szczegóły kariery i życia Marszałka. Z okazji 150. urodzin Józefa Piłsudskiego Muzeum Wojska w Białymstoku uruchomiło w internecie projekt "Piłsudski chronologicznie. Czy wiecie, co Marszałek robił w Waszym wieku?".

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Na stronie internetowej każdy może przeczytać, co Józef Piłsudski robił, kiedy był w tym samym wieku, co sprawdzający. Jak mówi dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski, chodzi o to, by przybliżyć postać Marszałka szczególnie młodym pokoleniom.

Nie ma lepszego sposobu dotarcia do młodzieży niż Internet. Na tej stronie są m.in. mało znane fakty z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego - podkreśla dyrektor Robert Sadowski.

Marcin Koziński z Muzeum Wojska tłumaczy, że na stronie jest ponad 40 zdjęć ze zbiorów placówki.

Są tam też fakty z życia Marszałka podzielone chronologicznie. Są wątki białostockie, które w tym roku są często przypominane. Z platformy można korzystać zarówno na komputerach jak też na urządzeniach mobilnych - dodaje Marcin Koziński.

Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki podkreśla, że inicjatorom zależy na tym, by upamiętniać Marszałka Józefa Piłsudskiego w sposób taki, by trafić do jak największej liczby osób. Wirtualny projekt dostępny jest na stronie internetowej muzeum w zakładce "Piłsudski chronologicznie".

Z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego Muzeum Wojska w Białymstoku wydało też specjalny komiks "Koleje losu. Białystok Piłsudskiego".

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Spacer śladami Piłsudskiego w Białymstoku

12.11.2017, 05:28

To będzie spacer z opowieściami o związkach marszałka Józefa Piłsudskiego z Białymstokiem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Kamerdyner" Marek Klat, Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok