Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku znów będzie przejście dla pieszych w pobliżu przychodni przy ul. Bema

W Białymstoku znów będzie przejście dla pieszych w pobliżu przychodni przy ul. Bema

autor: Wojciech Szubzda

7.12.2017, 16:38, akt. 18:21

Pomogły apele mieszkańców i wiadomości w mediach. Na wyremontowaną ulicę Legionową w Białymstoku powróci przejście dla pieszych w okolicach przychodni przy ul. Bema. Dodatkowo pojawi się tam sygnalizacja świetlna. 

Białostoczanie narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Legionowej, fot. Wojciech Szubzda
Białostoczanie narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Legionowej, fot. Wojciech Szubzda

Ze starego przejścia korzystali w znacznej mierze pacjenci przychodni. To dla nich jego brak był dużym problemem. Do najbliższego przejścia jest teraz prawie 100 metrów.

Nie wszyscy jednak z niego korzystali i dużo osób przebiegało przez ulicę między samochodami. Zdarzały się nawet osoby, na wózku inwalidzkim, które przejeżdżały przez jednię, w miejscu, gdzie przed remontem ulicy było przejście. Inni przechodzili tam z przyzwyczajenia.

Urzędnicy posłuchali mieszkańców

Urzędnicy przyznają, że ponownie analizowali organizację ruchu w tym miejscu. Uznali, że po licznych sygnałach mieszkańców przejście w starym miejscu jest jednak potrzebne.

Zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński mówi, że w pobliżu ul. Bema powstanie sygnalizacja świetlna. - Pozwoli to na  ponowne zlokalizowanie w tym miejscu bezpiecznego dla pieszych przejścia - dodaje.

Urzędnicy nie precyzują dokładnie, kiedy to się stanie. Mówią, że to kwestia najbliższych miesięcy.

Urszula Boublej z Urzędu Miejskiego w Białymstoku mówi, że po przebudowie ul. Legionowej jej szerokość w pobliżu ul. Bema jest zbyt duża, aby mogło tam funkcjonować przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlej. 

Jeszcze przed rozpoczęciem prac miejsce to było oceniane jako jedno z bardziej niebezpiecznych w Białymstoku. Dlatego przed rozpoczęciem prac zespół specjalistów - przedstawiciele Urzędu Miejskiego, projektanta i policji – zdecydował o przesunięciu przejścia w okolicę ul. Bułgarskiej. Tam szerokość drogi pozwala na tymczasowe zlokalizowanie przejścia bez sygnalizacji świetlnej. Docelowo na tym przejściu także znajdzie się sygnalizacja świetlna - wyjaśnia Urszula Boublej.

Na ul. Legionowej wciąż spotkamy robotników, którzy pracują głównie na poboczu jezdni. Prace potrwają prawie do końca roku.

| red: mag, wsz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoczanie narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Legionowej

4.12.2017, 15:34

Miało to poprawić bezpieczeństwo, a jest wprost przeciwnie. Mieszkańcy Białegostoku narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na remontowanej ul. Legionowej i Kaczorowskiego w pobliżu przychodni przy Bema.


Po kilku miesiącach - kierowcy znów mogą jeździć Legionową w Białymstoku

27.11.2017, 08:26

To dobra wiadomość dla kierowców w Białymstoku. Od poniedziałku (27.11) znów można jeździć ul. Legionową. Choć remont jeszcze się nie skończył i trzeba tam będzie bardzo uważać.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kadmy - Fotolia.com
KOLNO
19.01.2019, 15:45, akt. 15:55

Problemy finansowe szpitala w Kolnie

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok