Radio Białystok | Wiadomości | Potomkowie Zygmunta Glogera proszą ministra kultury o pomoc w sprawie sporu z białostockim browarem

Potomkowie Zygmunta Glogera proszą ministra kultury o pomoc w sprawie sporu z białostockim browarem

autor: Ryszard Minko

27.12.2017, 07:00

Potomkowie Zygmunta Glogera próbują dochodzić swoich praw wobec białostockiego browaru - o interwencję proszą ministra kultury.

arinahabich, Fotolia.com
arinahabich, Fotolia.com

Zarzucają firmie bezprawne wykorzystanie nazwiska znanego etnografa jako markę piwa. To ich zdaniem godzi w dobre imię przodka, który był znanym etnografem. Dotychczasowe działania zmuszające firmę do zmiany nazwy okazały się bezskuteczne, stąd prośba o interwencję resortu kultury – mówi prawnuczka Zygmunta Glogera Magdalena Zawidzka.

Pismo w tej sprawie trafiło do Ministerstwa Kultury pod koniec listopada. Rodzina na razie nie uzyskała na nie odpowiedzi. Pytany o to minister kultury profesor Piotr Gliński przyznaje, że tego typu sprawy wymagają pewnego uregulowania, a sam resort raczej nie włącza się w bezpośrednie rozwiązywanie sporów, bo te powinny rozstrzygać sądy.

Rodzina podkreśla, ze nie zmierza do wytoczenia procesu sądowego białostockiej spółce w celu uzyskania odszkodowania. Domagają się jedynie zaprzestania wykorzystywania nazwiska przodka.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:Potomkowie etnografa Zygmunta Glogera próbują dochodzić swoich praw wobec białostockiego browaru

30.10.2017, 16:20

Nie podoba im się, że właściciele firmy nie widzą problemu w jawnym odwoływaniu się do tradycji, z którą nie mają nic wspólnego. Potomkowie cenionego etnografa Zygmunta Glogera próbują dochodzić swoich praw wobec jednego z białostockich browarów rzemieślniczych.


W Ciechanowcu przyznano Nagrody i Medale im. Zygmunta Glogera

20.10.2017, 15:29

Dziekan wydziału filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku prof. Jarosław Ławski i dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu Dorota Łapiak odebrali w piątek (20.10) Nagrody i Medale im. Zygmunta Glogera.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok