Radio Białystok | Wiadomości | Przedszkolanki z Augustowa domagają się pieniędzy za dodatkowe dyżury

Przedszkolanki z Augustowa domagają się pieniędzy za dodatkowe dyżury

autor: Marcin Kapuściński

29.12.2017, 15:28, akt. 15:51

Augustowskim przedszkolankom należą się dodatkowe pieniądze - uważają tamtejsi radni. Przyznali rację przedszkolankom, które zgłosiły skargę w związku z organizacją czasu pracy w swoich placówkach.

fot. Marcin Kapusciński
fot. Marcin Kapusciński

Spór dotyczy godzinnych - porannych i popołudniowych dyżurów. Ratusz uważa, że nauczycielki pełnią je w ramach opłaconych już obowiązków. Przedszkolanki nie zgadzają się na to i ostrzegają, że takie oszczędności skutkować będą zmniejszeniem zatrudnienia.

Przedszkolanki uważają, że darmowe dyżury są niezgodne z Kartą Nauczyciela

W listopadzie przedszkolanki przedstawiły radnym skargę. Dowodziły, że darmowe dyżury są niezgodne z Kartą Nauczyciela. Przedstawiły też, korzystne dla siebie, opinie ministerstwa edukacji oraz kuratorium oświaty.

Rację przyznała im najpierw komisja rewizyjna, a teraz za przyjęciem skargi zagłosowała większość augustowskich radnych. Samorządowcy zaapelowali do burmistrza o rozwiązanie problemu.

Burmistrz Augustowa twierdzi, że taka forma dyżurów jest zgodna z prawem

Burmistrz Wojciech Walulik obstaje jednak przy swoich argumentach. Uważa, że taka forma dyżurów jest zgodna z prawem. Podkreśla, że decyzja radnych nie wymusza na nim wypłaty wynagrodzeń i likwidacji dyżurów. Niewykluczone więc, że nauczycielki będą musiały udać się do sądu pracy.

Augustowski wydział edukacji wyliczył, że na takiej organizacji dyżurów oszczędzi 700 tys. zł rocznie. Nauczycielki uważają, że jest to kwota kilkukrotnie niższa.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


"Załoga naprzód" - bajka o niepełnosprawnościach trafi do białostockich przedszkoli

23.12.2017, 09:54

Bohaterami bajki są niepełnosprawne dzieci oraz ich zdrowi rówieśnicy. Projekt ma pomagać w rozmowie z przedszkolakami o niepełnosprawnościach. Bajka o niepełnosprawnościach pt. "Załoga naprzód" trafi do wszystkich białostockich przedszkoli.


Prawie 2 tys. białostockich przedszkolaków skorzysta z dodatkowych zajęć

20.12.2017, 18:25

Języki obce, nauka logicznego myślenia i informatyka - w tego typu dodatkowych aktywnościach będzie mogło wziąć udział ok. 1,8 tys. przedszkolaków z Białegostoku. Zajęcia będą finansowane z dotacji z UE.


Kolejne 20 mln zł z Unii Europejskiej na przedszkola w Podlaskiem

19.12.2017, 18:31

Kolejne miejsca opieki dla przedszkolaków będą mogły powstać w Podlaskiem dzięki 20 mln zł z Unii Europejskiej. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił konkurs na takie projekty. Wnioski można składać do 2 stycznia.


Przedszkolanki z Augustowa chcą dodatkowych pieniędzy za dyżury

15.12.2017, 08:39

Augustowskie przedszkolanki domagają się dodatkowych pieniędzy za poranne i popołudniowe dyżury.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Supraślańska eca-peca" Zenon Gruszewski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok