Radio Białystok | Wiadomości | Strażacy gasili pożar warsztatu samochodowego na białostockich Bojarach

Strażacy gasili pożar warsztatu samochodowego na białostockich Bojarach

autor: Marta Nazarko

1.01.2018, 09:45, akt. 11:51

5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar warsztatu samochodowego w Białymstoku. Z sąsiedniego budynku ewakuowało się 5 osób.

Fotolia.com
Fotolia.com

W Białymstoku strażacy gasili pożar warsztatu samochodowego i pracowni renowacji antyków przy ul. Starobojarskiej. Zgłoszenie dostali o 3:15.
Na miejsce pojechało 5 zastępów straży.

Ratownicy wynieśli z płonącego budynku 11-kilogramową butlę z gazem propan-butan.
Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z sąsiedniego budynku ewakuowało się 5 osób.

W sylwestrową noc były też nietypowe zdarzenia - mówi młodszy brygadier Grzegorz Hołubowicz z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

W Suwałkach przy ul. Bygdoskiej mężczyzna w wieku ok. 20 lat wyskoczył z drugiego piętra. Podobne zdarzenie było przy ul. Dziecinnej w Białymstoku. Mężczyzna w wieku 21 lat został odnaleziony na daszku klatki schodowej. Najprawdopodobniej też wyskoczył z drugiego piętra, z mieszkania, w którym najprawdopodobniej odbywała się impreza sylwestrowa - mówi młodszy brygadier Grzegorz Hołubowicz.

Noc sylwestrowa wyjątkowo spokojna

W całej Polsce w pożarach, do których doszło w ostatnich kilkudziesięciu godzinach, zginęły 2 osoby, a 16 zostało rannych. Strażacy interweniowali blisko 1400 razy, w tym prawie 650 razy w przypadku pożarów. Interwencji było niemal o 500 mniej niż w ubiegłym roku.

Sylwester i pierwsze godziny Nowego Roku minęły wyjątkowo spokojne - ocenił rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Jak podkreślił, w tym roku liczba pożarów i ofiar zdecydowanie spadła. Do pożarów, w których były ofiary śmiertelne doszło minionej nocy w Nowym Mieście nad Pilicą w województwie mazowieckim i w Wymysłowie w województwie świętokrzyskim.

Na drogach w nocy doszło do 13 wypadków, w których zginęły 4 osoby. Ujęto też niemal 100 pijanych kierowców - poinformował w TVP Info młodszy aspirant Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusz apelował o rozwagę na drogach, zarówno do pieszych, jak i do kierowców.

źródło: IAR | red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


20-letnia kobieta zginęła w wypadku koło Siemiatycz - kierowca auta był pijany

1.01.2018, 09:15

20-letnia kobieta zginęła nad ranem w wypadku drogowym, do jakiego doszło w okolicach Siemiatycz.


Strażacy: błędna informacja o zdarzeniu niepotrzebnie absorbuje sprzęt i ludzi

27.12.2017, 09:02

Chcąc skrócić czas oczekiwania na pomoc, niektórzy wzywający wyolbrzymiają dane o zdarzeniu - zwracają uwagę białostoccy strażacy. To błąd - podkreślają - zła informacja absorbuje zbyt duże siły i środki, a jest ryzyko, że mogą być naprawdę potrzebne w innym miejscu.


Pożar przy Ciołkowskiego - zginęły dwie osoby

22.12.2017, 07:03

Dwie osoby zginęły w wyniku pożaru domu przy Ciołkowskiego w Białymstoku.


Pożar obiektu hotelowego w Kisielnicy koło Łomży

21.12.2017, 07:15

To był największy od 2 lat pożar na terenie powiatu łomżyńskiego - mówią strażacy. Kilkanaście jednostek z kilku powiatów gasiło pożar w obiekcie hotelowym w Kisielnicy koło Łomży.


Spotkanie opłatkowe służb mundurowych w Białymstoku

18.12.2017, 16:36

To okazja do integracji wszystkich służb, nawiązania dobrych kontaktów i burzenia dystansu. Pomaga to później w codziennej wspólnej pracy policji, wojska, straży pożarnej czy granicznej. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok