Radio Białystok | Wiadomości | Arkadiusz Buchowski nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach

Arkadiusz Buchowski nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach

autor: Marcin Kapuściński

13.01.2018, 09:12, akt. 09:31

Nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach zostanie młodszy brygadier Arkadiusz Buchowski. Strażak z ponad dwudziestoletnim stażem awansował z zastępcy komendanta. Oficjalne przekazanie obowiązków odbędzie się w niedzielę (14.01).

Arkadiusz Buchowski, fot. Marcin Kapuściński
Arkadiusz Buchowski, fot. Marcin Kapuściński

Nominację potwierdził wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, który podkreślił, że liczy na doświadczenie Arkadiusza Buchowskiego.

Dowództwo nad suwalską strażą pożarną powierzone zostanie mu w niedzielę tuż przed podpisaniem aktu erekcyjnego budowy nowej komendy. To właśnie na tym zadaniu chce skupić się nowy komendant. Podkreśla też, że oprócz zapewnienia ochrony przeciwpożarowej, chce również rozwijać współpracę z samorządami i lokalnymi OSP.

Arkadiusz Buchowski ma 45 lat. Ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po jej ukończeniu przez rok pracował w Sejnach. Po przejściu do Suwałk stopniowo piął się po kolejnych szczeblach kariery w jednostce ratunkowo-gaśniczej, a w 2016 roku został zastępcą komendanta.

W czasie ponad dwudziestoletniej służby wielokrotnie zdarzyło mu się ratować ludzkie życie. Tak było między innymi, gdy w 2005 roku wraz z innymi strażakami jechał gasić pożar, a ich wóz zderzył się z autem osobowym. Mimo że Buchowski sam był wtedy poszkodowany, to udzielił pomocy dziewczynce z drugiego samochodu.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Starszy brygadier Bogdan Wierzchowski będzie wojewódzkim komendantem PSP w Olsztynie

30.12.2017, 14:13

Dotychczasowy szef suwalskich strażaków - starszy brygadier Bogdan Wierzchowski - będzie teraz komendantem wojewódzkim warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.


Minister i komendant wojewódzki na wigilii u suwalskich strażaków

24.12.2017, 12:29

Strażaków pełniących dyżur w wigilię odwiedzili wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński oraz komendant wojewódzki PSP brygadier Jarosław Wendt.


Kilkudziesięciu strażaków ochotników dostało odznaczenia podczas jubileuszu 90-lecia OSP w Starym Laskowcu

21.10.2017, 20:40

W 1927 r. było ich osiemnastu i mieli dwa beczkowozy konne oraz sikawkę ręczną, dziś gasi, ratuje i pomaga trzydziestu strażaków wyposażonych w dwa nowoczesne samochody bojowe - jednostka OSP w Starym Laskowcu świętuje swoje 90-lecie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Słuchowisko w Polskim Radiu Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok