Radio Białystok | Wiadomości | 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Podlaskiem

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Podlaskiem

autor: Adam Dąbrowski, Dominika Dębska, Iza Kosakowska

14.01.2018, 04:00, akt. 15:54

Po raz 26. w niedzielę (14.01) wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają pieniądze do puszek na rzecz noworodków. W województwie Podlaskim tradycyjnie zaplanowano tysiące atrakcji, warsztatów, pokazów, licytacji i koncertów.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku - relacja Joanny Sikory

Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" w Białymstoku w ramach 26. finału WOŚP - relacja Jerzego Kułakowskiego

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej

Uczniowie z SP 44 w Białymstoku uczą jak ratować życie - relacja Joanny Sikory

Wolontariusze w Łomży - relacja Adama Dąbrowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Białystok

Koncerty, nauka pierwszej pomocy, bezpłatne badania, a także bieg i przejazd pociągiem do Cisówki - to tylko niektóre z białostockich atrakcji 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Głównym punktem jak co roku będzie koncert na Rynku Kościuszki. Od 12:00 na scenie gra kilkanaście zespołów, wśród nich Big Day, Łydka Grubasa, Skaner, Kasia Cerekwicka i Cochise. O 20:00 rozbłyśnie tam światełko do nieba.

Na scenie głównej 26. finału WOŚP w Białymstoku wystąpią:

12:00 Roki,
12:50 Mniej Więcej,
13:40 Blue Mahoe,
14:20 Tuhaj Bej,
15:20 Spinache,
16:20 Magda Bereda & Dziemian,
17:00 Big Day,
18:00 Łydka Grubasa,
19:00 Skaner
20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA,
20:10 Kasia Cerekwicka,
21:20 Cochise.

Drugiego białostockiego koncertu WOŚP będzie można posłuchać od 16:00 w Zmianie Klimatu.

Na internetowej aukcji można wylicytować Photona. Jego twórcy, wspólnie z Politechniką Białostocką, wystawili egzemplarz, którym bawiła się książęca para William i Kate.

Finał to także imprezy towarzyszące. W tym roku partnerem WOŚP w Białymstoku jest Galeria Jurowiecka - tam chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach np. zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom glukozy we krwi, a także wykonać badanie spirometryczne. Studenci Uniwersytetu Medycznego będą uczyli także jak udzielać pierwszej pomocy. 

Chętni mogli też wziąć udział w biegu w centrum miasta "Policz się z cukrzycą". O 10:00 wystartowały grupy dziecięce, o 11:00 młodzieżowe, o 12:00 rozpoczął się bieg główny. Start w parku Planty, meta przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Można było także wybrać się na wycieczkę. Organizatorzy zapraszali na rodzinny przejazd pociągiem do Cisówki, który wyruszył z dworca w Czeremsze. Całkowity dochód z biletów trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Natomiast w centrum Białegostoku jeździ zabytkowy autobus - tzw. "Ogórek". Na Węglówce w Muzeum Moto Retro można obejrzeć stare samochody, a także najnowsze modele BMW. Najmłodszych od 13:00 do 20:00 do zabawy zaprasza Fabryka Misia przy ulicy Kolejowej. Dla WOŚP w tym roku zagrają także białostockie morsy - spotkają się nad zalewem w Dojlidach, gdzie również odpalą światełko do nieba.

Szczegółowy program atrakcji można znaleźć w specjalnej aplikacji do pobrania na telefon oraz na stronie internetowej

Suwałki

W Suwałkach odbyły się m.in. bieg "Policz się z cukrzycą" i mecz hokejowy. Przez cały dzień w Centrum Handlowym Plaza przy stoisku organizacji pozarządowych dzieci mogą m.in. pomalować twarz i uczestniczyć w grach. Dorośli za datek do puszki WOŚP zmierzą poziom cukru. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji zaplanowano od 12:00 do 16:00 rozgrywki piłkarskie dla maluchów, animacje przygotowane przez harcerzy, pokaz zumby i kiermasz ciast. Z kolei o 15:00 w Parku Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się koncerty. Dla mieszkańców zagrają m.in. Ocean Życia, Muv oraz SpookLIght. O 20:00 zamiast tradycyjnego pokazu fajerwerków odbędzie się pokaz laserów z muzyką na żywo.


Łomża

Od 10:00 na ulicach Łomży i kilku miejscowości sąsiednich pojawiła się prawie setka wolontariuszy. W Skate Parku przy ul. Mazowieckiej o tej samej godzinie rozpoczęła się akcja "Biegamy - pomagamy". Start poprzedziło wrzucenie datków do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od godz. 11:30 do 13:00 wspomóc można było Orkiestrę razem z morsami na Plaży Miejskiej, a od 12:00 do 18:00 w bibliotekach - najpierw w Filii Nr 2 przy ul. Księżnej Anny, a po godz. 15:00 w Oddziale dla Dzieci.

W pubie "Pod Ratuszem" przy Starym Rynku od godz. 11:00 do 17:00 trwa dyskoteka dla dzieci, a chętni będą mogli spróbować także swoich sił w karaoke.

Główna część niedzielnych imprez w Łomży odbywa się w galerii Veneda. Można obejrzeć tam pokaz zumby oraz wysłuchać trwających przez cały dzień koncertów. Występy na scenie przeplatane są licytacjami, w których można wygrać m.in. talony na usługi i zajęcia proponowane przez łomżyńskie firmy. Można także spróbować malarstwa intuicyjnego lub zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

Łomżyńskie imprezy zakończą się o 20:00 "światełkiem do nieba".


Augustów 

W Augustowie już o 10:00 na Rynku Zygmunta Augusta rozpoczął się kiermasz m.in. odzieży, zabawek, książek, gier i filmów pod hasłem "Mieszkańcy - Mieszkańcom". Towarzyszy temu kiermasz ciast, pokaz zumby i wielkich baniek mydlanych, a także loteria fantowa i fotobudka. Zaplanowano także gorący poczęstunek, a na koniec taniec z ogniem. W Miejskim Domu Kultury odbywają się warsztaty plastyczne dla dzieci i loteria fantowa, w Kinie Iskra - pokaz Śnieżnych Bajeczek. W I LO spektakle dla dzieci, pokazy slajdów, spotkania z pisarzami i historykami, promocje książek i koncerty. Z kolei w Osiedlowym Domu Kultury na ulicy Hożej można zbadać m.in. pomiar cukru i ciśnienia tętniczego, wykonać świąteczną sesję fotograficzną dla dzieci od lat 2, a także spotkać się z ginekologiem-położnikiem i posłuchać wykładu na temat faktów i mitów o karmieniu piersią. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej


Sejny

Na ulicach Sejn wolontariuszy można spotkać już od 8:30. Od południa w Ośrodku Kultury zaplanowano rodzinne karaoke, turniej bilarda i warsztaty fotograficzne. Przed publicznością wystąpi Orkiestra Dęta i miejscowe grupy taneczne. O 17:00 rozpocznie się licytacja gadżetów WOŚP, potem zaplanowano występ Sejneńskiej Kapeli Kresowej, muzyków ze studia piosenki, a na koniec grupy Gaz Blues. Zbiórkę zakończy o 20:00 tradycyjne światełko do nieba.


Raczki 

W Raczkach strażacy ochotnicy już od 8:00 rano na Placu Kościuszki za wrzucone do puszki datki częstują grochówką, kawą, herbatą i ciastami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Raczkowskich. Najmłodszym będą rozdawać słodycze. Zaplanowali też pokaz sprzętu, którym wyjeżdżają do akcji ratowniczo-gaśniczych. Pielęgniarki z miejscowego Ośrodka Zdrowia przeprowadzą pomiar ciśnienia oraz zmierzą poziom cukru we krwi.

| red: sk, mak, mag


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Wkrótce 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Podlaskiem

12.01.2018, 16:01

W niedzielę (14.01) 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na pomoc dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.


Za miesiąc 26. finał WOŚP – białostocki sztab szuka wolontariuszy

16.12.2017, 10:35

Białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szuka wolontariuszy. Potrzeba 200 osób, które 14 stycznia będą kwestowały na ulicach miasta. W sumie ma być ich 400.


Ponad 80 tys. zł trafiło do puszek wolontariuszy WOŚP w Suwałkach

19.01.2017, 10:38

Jest to jeden z najlepszych wyników zbiórki w ostatnich latach.


25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie [zdjęcia]

15.01.2017, 22:01

W niedzielę po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicach polskich miast można było spotkać tysiące wolontariuszy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
Khorzhevska - Fotolia.com
MÓWI SIĘ
6.07.2020, 07:14, akt. 07:21

Dobre maniery w czasie pandemii
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok