Radio Białystok | Wiadomości | Władze Supraśla żądają przygotowania zastępczej trasy na czas zamknięcia drogi do Białegostoku

Władze Supraśla żądają przygotowania zastępczej trasy na czas zamknięcia drogi do Białegostoku

autor: Grzegorz Pilat

23.01.2018, 15:25, akt. 19:30

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej z Białegostoku do Supraśla wykonawca zamierza zamknąć trasę na trzy miesiące.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Władze Supraśla nie wykluczają protestu mieszkańców, jeśli nie będą spełnione ich postulaty związane z przebudową 18-kilometrowej drogi Białystok-Supraśl. Wykonawca robót planuje zamknąć trasę na trzy miesiące. Wcześniej proponował blisko 100-kilometrowy objazd przez Sokółkę i Krynki. Teraz firma przedstawiła nowy projekt objazdu - przez Studzianki i Zapieczki.

Jak mówi burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski, to optymalne rozwiązanie, ale najpierw drogę należy przygotować.

Szutrowa droga, która się tam znajduje, nie jest przygotowana na to, by tamtędy jeździć. Ale to najlepsze rozwiązanie. Jeśli droga z Białegostoku do Supraśla ma być zamknięta, to moim zdaniem ruch powinien odbywać się tamtędy. Wcześniej jednak wykonawca musi położyć tam asfalt - tłumaczy Radosław Dobrowolski.

Burmistrz Supraśla uważa też, że jeśli na przeszkodzie nie stoją warunki przyrodnicze, to drogę do Supraśla można budować też w nocy. Wtedy ruch w ciągu dnia mógłby odbywać się normalnie. Jak tłumaczy burmistrz, decyzję w tej sprawie muszą podjąć wspólnie inwestor i wykonawca.

Burmistrz Supraśla nie wyklucza protestów w tej sprawie

Jeżeli nasze argumenty nie zostaną wysłuchane będziemy się odwoływać do wojewody, który może wyznaczyć odpowiedni objazd i zobowiązać wykonawcę do odpowiedniego zorganizowania ruchu drogowego. Nie wykluczam też włączenia się w akcję protestacyjną - mówi Radosław Dobrowolski.

Trasa Białystok - Supraśl miałaby być zamknięta przez trzy miesiące. W tym czasie wykonawca chce wybudować estakadę w Krasnem. 

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Czy droga z Białegostoku do Supraśla będzie okresowo zamykana do wakacji?

3.01.2018, 17:12

Czy droga wojewódzka z Białegostoku do Supraśla będzie zamykana na dwa tygodnie w każdym miesiącu aż do wakacji? Chce tego wykonawca remontu tej trasy, by zbudować elementy estakady w Krasnem.


Mieszkańcy Henrykowa mogą już oficjalnie jeździć po głównej drodze

21.12.2017, 09:06

Po przebudowie jest tam nowa, utwardzona nawierzchnia, chodniki, zjazdy i pętla autobusowa. Mieszkańcy Henrykowa w gminie Supraśl mogą już oficjalnie jeździć po głównej drodze w tej miejscowości. 


160 mln zł na drogi, ścieżki rowerowe i autobusy w aglomeracji białostockiej

23.11.2017, 12:41

160 mln zł będzie kosztował projekt, w ramach którego w Białymstoku i ośmiu ościennych gminach powstaną nowe drogi, 50 km ścieżek rowerowych i przybędzie 12 nowych autobusów komunikacji miejskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wakacje ze smakiem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok