Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia gra o 3. zwycięstwo z rzędu - przeciwnikiem Lechia Gdańsk

Jagiellonia gra o 3. zwycięstwo z rzędu - przeciwnikiem Lechia Gdańsk

23.02.2018, 06:25, akt. 20:33

W piątkowy wieczór (23.02) o 20:30 Jagiellonia Białystok gra z Lechią Gdańsk. Spotkanie transmitujemy na naszej antenie.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 23.02.2018, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: kwestia czasu, kiedy Lechia "odpali"

W ocenie trenera Jagiellonii Ireneusza Mamrota, aby jego piłkarze mogli w piątkowy wieczór wygrać w Białymstoku z Lechią Gdańsk, muszą zagrać najlepsze spotkanie z dotychczasowych po zimowej przerwie. - Kwestią czasu jest, kiedy Lechia "odpali" - dodał.

Oba zespoły w innych nastrojach

Nastroje po dwóch pierwszych kolejkach drugiej fazy rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy są w obu zespołach zupełnie inne. Jagiellonia zdobyła sześć punktów i nie straciła bramki, jest wiceliderem. Lechia zdobyła w tym czasie tylko punkt i ma coraz mniej szans na grupę mistrzowską po rundzie zasadniczej.

Trener Jagiellonii jest jednak przekonany o dużych umiejętnościach piłkarzy z Gdańska.

W przypadku takiej drużyny jak Lechia, kwestią czasu jest, kiedy ona odpali. My musimy zrobić wszystko, żeby to nie miało miejsca już w piątek, ale aby wygrać, trzeba będzie rozegrać bardzo dobre spotkanie, najlepsze z dotychczasowych - powiedział Mamrot, cytowany w czwartek na klubowej stronie internetowej.

- Mam szacunek do każdego rywala, ale moim zdaniem Lechia ma największy potencjał z drużyn, z którymi już mieliśmy okazję się wiosną zmierzyć - dodał trener białostoczan. W pierwszej rundzie w Gdańsku padł remis 3:3, choć Jagiellonia prowadziła już 3:1.

Trener Mamrot wierzy w swoich zawodników

Ireneusz Mamrot przyznał, że nie martwi się o dyspozycję swoich piłkarzy.

Jak zespół dobrze czuje się fizycznie i jest mocny piłkarsko, to trzeba robić wszystko, aby punktować jak najlepiej, bo prędzej czy później przyjdzie jakiś +dołek+, gdy trzeba będzie mieć dużo charakteru i trochę szczęścia - dodał.

Tuż po meczu z Cracovią wygranym przez Jagiellonię 1:0 Mamrot chwalił zespół za drugą połowę, mówił nawet, że grał on wtedy najlepsze minuty, odkąd został trenerem tego zespołu.

- Mimo dwóch zwycięstw, nie ma mowy o żadnym rozprężeniu. Zawodnicy nie grają w piłkę od wczoraj. Wiadomo, jaki jest futbol. Dzisiaj mogą cię nosić na rękach, a za tydzień może być już zupełnie inaczej - zaznaczył trener Jagi.

Dużych zmian w składzie Jagiellonii na mecz z Lechią nie należy się spodziewać. Ze składu wypadł defensywny pomocnik Bartosz Kwiecień, który dobrze prezentował się zarówno w sparingach, jak i obu meczach po zimowej przerwie, ale w końcówce spotkania z Cracovią odniósł kontuzję, która eliminuje go z gry na miesiąc.

Początek meczu Jagiellonia - Lechia w piątek o 20.30.

źródło: PAP | red: wsz, ary, maj

Dzisiejszą datę na długo zapamięta piłkarz Jagiellonii Białystok, Taras Romanczuk. Po kilkuletnich staraniach, dostał decyzję o przyznaniu polskiego obywatelstwa.

Jagiellonia umocniła się na pozycji wicelidera po meczu z Cracovią

18.02.2018, 19:30

Jagiellonia nie traci dystansu do lidera ekstraklasy. Żółto-czerwoni pokonali Cracovię 1:0 i mają o 2 punkty mniej niż Legia Warszawa.

Skromne zwycięstwo, ale jest - Jagiellonia pokonała Cracovię [zdjęcia, wideo]

17.02.2018, 18:47

Jagiellonia Białystok wygrała 1:0 (0:0) z Cracovią w pierwszym meczu rundy wiosennej przed własną publicznością. Jedynego gola strzelił Martin Pospisil.

Jagiellonia wygrała z Piastem i awansowała na 2. miejsce w tabeli

12.02.2018, 17:58

Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 (1:0) w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice.Gole dla Jagi strzelili: Frankowski i Pospisil.