Radio Białystok | Wiadomości | Początek procesu w głośnej sprawie zabójstwa przed barem w Ełku

Początek procesu w głośnej sprawie zabójstwa przed barem w Ełku

autor: Iza Kosakowska

12.03.2018, 08:35, akt. 13.03.2018, 11:25

Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach rozpoczął się (12.03) proces Tunezyjczyka, oskarżonego o zabójstwo w Ełku w noc sylwestrową 2016. Tej nocy od ciosu nożem zginął 21-letni mężczyzna.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Rozpoczął się proces w głośnej sprawie zabójstwa przed barem z kebabem w Ełku - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Oskarżony o to obywatel Tunezji nie przyznaje się do zarzutów, na pierwszej rozprawie wyraził skruchę i wielokrotnie przepraszał najbliższych ofiary, wyjaśnień jednak nie chciał składać.

- Nie jestem mordercą - mówił na sądowej sali oskarżony o zabójstwo obywatel Tunezji. Jak podkreślał, żałuje tego co się stało i kilka razy przeprosił rodzinę ofiary.

Występujące na rozprawie jako oskarżycieli posiłkowe siostra i matka ofiary przeprosin nie przyjęły. Jak wyjaśnia ich pełnomocnik adwokat Ewa Perkowska, kobiety domagają się najwyższej kary dla oskarżonego, a także w sumie 70 tys. złotych zadośćuczynienia, choć – jak podkreślały w sądzie, pieniądze nie zwrócą im Daniela.

Na pierwszym posiedzeniu w tej sprawie zeznawała kobieta, która widziała wtedy szarpaninę trzech mężczyzn na ełckiej ulicy, nie stawił się jednak kolega ofiary, z którym 21-latek spędzał sylwestrowa noc. Ani sąd ani policja nie wiedzą gdzie się obecnie znajduje. Na sali rozpraw pojawił się z kolei właściciel baru z kebabami, który podobnie jak oskarżony Tunezyjczyk brał wtedy udział w szarpaninie, jednak algierczyk odmówił składania wyjaśnień. We wtorek (13.03) proces będzie kontynuowany.

Do tragedii doszło w sylwestrową noc ponad rok temu. Do lokalu weszli dwa ełczanie i zamówili jedzenie, 21-latek wziął dwie butelki napoju i wyszedł, za nim wbiegł właściciel baru i kucharz, na ulicy doszło do szarpaniny. Daniel  otrzymał śmiertelny cios w okolice klatki piersiowej. Po tym zdarzeniu w Ełku doszło do zamieszek. Podejrzanemu grozi nawet dożywocie.

| red: maj, ary, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Proces właściciela baru w Ełku, przed którym doszło do zabójstwa

1.02.2018, 11:02

Właściciel baru z kebabem w Ełku, obok którego w noc sylwestrową 2016/2017 doszło do zabójstwa 21-letniego mężczyzny, składał w czwartek (01.02) wyjaśnienia przed Sądem Rejonowym w Ełku. Algierczyk przyznał się do udziału w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.


Prokuratura skierowała do sądu w Suwałkach akt oskarżenia ws. zabójstwa przy barze w Ełku

5.12.2017, 10:13

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Suwałkach akt oskarżenia wobec Tunezyjczyka, oskarżonego o zabójstwo w Ełku w noc sylwestrową 21-letniego mężczyzny - poinformował we wtorek (05.12) rzecznik suwalskiej prokuratury okręgowej Ryszard Tomkiewicz.


Prokuratura kieruje do sądu akt oskarżenia wobec właściciela baru w Ełku, gdzie doszło do zabójstwa

4.10.2017, 09:33

Prokuratura skierowała do sądu w Ełku akt oskarżenia wobec właściciela tamtejszego baru z kebabem, obok którego w noc sylwestrową doszło do zabójstwa 21-letniego mężczyzny.


Sąd w Ełku skazał 3 osoby, które brały udział w zamieszkach po zabójstwie 21-latka

13.09.2017, 11:40

Sąd w Ełku skazał w środę (13.09) 3 osoby za udział w zamieszkach, do których doszło w mieście na początku roku, po zabójstwie młodego mężczyzny przed barem z kebabami. Oskarżeni dobrowolnie poddali się karze. Wobec 6 innych osób proces został odroczony bezterminowo.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok