Radio Białystok | Wiadomości | Ważne drogi omijają Augustów - radni nie zgadzają się na komunikacyjne wykluczenie miasta

Ważne drogi omijają Augustów - radni nie zgadzają się na komunikacyjne wykluczenie miasta

autor: Marta Sołtys, Tomasz Kubaszewski

28.03.2018, 18:47, akt. 19:19

Augustowscy radni nie zgadzają się na komunikacyjne wykluczenie miasta. Zarówno droga Via Baltica, jak i Via Carpatia przebiegać mają przez Ełk i omijają Augustów. Podczas środowego (28.03) posiedzenia radni przyjęli w tej sprawie specjalne stanowisko.

Augustów, fot. Monika Kalicka
Augustów, fot. Monika Kalicka

Radni domagają się, aby łącznik między obiema trasami przebiegał nie przez Knyszyn i Mońki do Ełku, lecz przez Korycin i Augustów. Zdaniem starosty Jarosława Szlaszyńskiego, to byłoby nie tylko tańsze rozwiązanie z perspektywy budżetu państwa, ale też szansa na rozwój Augustowa.

- Walczymy o to, żeby do takiego wykluczenia nie doszło, żeby Augustów miał dostęp do dobrej drogi. Po to, aby ułatwić życie naszym mieszkańcom, a jednocześnie umożliwić lepszy dojazd do ośrodka turystycznego o uznanej randze dla turystów z Warszawy i Białegostoku - powiedział Jarosław Szlaszyński.

Augustowian nie zadowalają obecne plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w myśl których trasa Augustów-Białystok ma być do 2025 roku wyremontowana, ale w wariancie 2+1, czyli z naprzemiennymi pasami do wyprzedzania. Mieszkańcy domagają się drogi ekspresowej. Starosta Jarosław Szlaszyński podkreśla, że liczą na to nie tylko augustowianie.  

Dla północnej części województwa podlaskiego bardzo ważne jest szybkie, bezpieczne skomunikowanie z Białymstokiem, w tym wybudowanie obwodnic Sztabina, Suchowoli i Korycina. Dzisiaj sprzęt ciężki, duże pojazdy przejeżdżają chociażby przez centrum Sztabina, przez centrum Suchowoli, przez centrum Korycina. Nie możemy tego nie zauważać

- mówi starosta.

Rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski informuje, że choć w myśl przyjętych przez rząd rozwiązań obie trasy ekspresowe łączyć ma droga przez Knyszyn, Mońki i Ełk, wariant przez Korycin i Augustów również jest wciąż analizowany. Kiedy zapadną ostateczne decyzje, na razie nie wiadomo.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Gmina Augustów dofinansuje podłączenie mieszkańców do miejskiej ciepłowni

8.03.2018, 17:00

Według przewidywań radnych, wnioski o dofinansowanie będzie można składać już od kwietnia tego roku.


Za rok początek budowy gazociągu w Augustowie

14.02.2018, 19:16

Już w przyszłym roku Augustów ma szansę na podłączenie do sieci gazowniczej. Będą z niej mogły korzystać przedsiębiorstwa i odbiorcy indywidualni.


W Augustowie i w Sejnach powstaną miejsca potrzebne mieszkańcom - będzie rewitalizacja miast

17.10.2017, 14:57

Sporo zmieni się w ich wyglądzie, powstaną też miejsca potrzebne mieszkańcom. Augustów i Sejny doczekają się rewitalizacji. Oba programy zatwierdził we wtorek (17.10) zarząd województwa podlaskiego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok