Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Sokółki krytykują decyzję władz gminy o zakupie kontenerów mieszkalnych

Mieszkańcy Sokółki krytykują decyzję władz gminy o zakupie kontenerów mieszkalnych

autor: Marcin Mazewski

17.04.2018, 10:54, akt. 11:02

Kontenery kosztowały prawie pół miliona złotych, a kwota ta jeszcze wzrośnie, bo trzeba przygotować teren, na którym staną kontenery oraz podłączyć do nich media.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Mieszkańcy Sokółki krytykują decyzje władz gminy o zakupie kontenerów mieszkalnych - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


- Przede wszystkim chodzi o cenę, ponieważ gmina zapłaciła ponad 4 tysiące złotych za metr, a podobne kontenery można kupić za nieco ponad tysiąc złotych za metr. Nie dość, że płacimy dużo drożej, to ogłoszone zostały tylko dwa przetargi, czy nie można było ich kupić trochę później? - zastanawia się przewodnicząca komisji rewizyjnej i miejska radna Dorota Babynko.

Jak mówi dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sokółce Mariusz Górzyński, gmina kupiła kontenery w związku z planowaną budową wiaduktu nad torami na ulicy Kryńskiej, gdzie zakład posiada dwa budynki mieszkalne, które będą zburzone. Jesteśmy zobligowani zapewnić mieszkańcom lokale zastępcze, dlatego zakupiliśmy kontenery, bo jest to najszybszy możliwy sposób. Kwota nie jest niska, ale wynika z krótkiego terminu realizacji - dodaje dyrektor.

- Kontenery kupiliśmy w 2017 roku za kwotę ponad 485 tysięcy złotych. Jest to zakup dokonany z przetargu. Wpłynęła jedna oferta, jednej firmy, z którą została podpisana umowa na wykonanie ośmiu kontenerów i ich dostawę do Sokółki. Termin realizacji był w tym (2017) roku budżetowym - tłumaczy Mariusz Górzyński.

W jednym kontenerze będzie mogła, zgodnie z normami, zamieszkać tylko jedna osoba.

- Mamy budynki komunalne, które można by było wyremontować i tam przenieść ludzi, którzy mają być przesiedlani do kontenerów. Byłoby dużo taniej. A kontenery stoją na placu Agromechu i tak będą stały - podkreśla Dorota Babynko.

Przetarg na przygotowanie terenu i podłączenie mediów przy ulicy Zimowej, gdzie mają stanąć kontenery, ma być rozstrzygnięty w piątek (20.04). Przesiedlenia mieszkańców uzależnione są od rozpoczęcia prac przy budowie wiaduktu.

| red: mak

ZOBACZ TEŻ:


"Koperta życia" ma być wstępem do uruchomienia teleopieki w Sokółce

14.04.2018, 11:21

To niepozorny drobiazg, ale może uratować życie. Gmina Sokółka włączyła się w akcję "Koperta życia" skierowaną do seniorów, osób samotnych i przewlekle chorych.


Pod Sokółką na razie nie będzie zbiornika na zwierzęce nieczystości - inwestor nie ma jeszcze zgody

20.12.2017, 11:40

Mieszkańcy podsokólskiej wsi mogą odetchnąć z ulgą. W ich sąsiedztwie, przynajmniej na razie, nie będzie zbiornika na kurze odchody.


Jakie są problemy mieszkańców Sokółki?

14.12.2017, 14:12

Gmina ta od lat boryka się z nierozwiązanym problemem składowiska odpadów. Coraz bardziej mieszkańcom doskwierają rozrastające się kopalnie żwiru.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Fotolia.com
POGODA
24.01.2019, 11:14, akt. 11:43

Mróz w Podlaskiem nie odpuszcza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok