Radio Białystok | Wiadomości | Tadeusz Arłukowicz kandydatem na prezydenta Białegostoku

Tadeusz Arłukowicz kandydatem na prezydenta Białegostoku

autor: Wojciech Szubzda

22.04.2018, 13:21, akt. 14:53

Tadeusz Arłukowicz był wiceprezydentem Białegostoku w latach 2006-2011.

Tadeusz Arłukowicz i sympatycy Stowarzyszenia Kukiz'15, fot. Wojciech Szubzda
Tadeusz Arłukowicz i sympatycy Stowarzyszenia Kukiz'15, fot. Wojciech Szubzda

Stowarzyszenie Kukiz'15 przedstawiło swojego kandydata na prezydenta Białegostoku. Będzie nim były senator Platformy Obywatelskiej i były wiceprezydent Białegostoku Tadeusz Arłukowicz.

- Naszym kandydatem na prezydenta Białegostoku wydaje mi się jest najlepsza osoba, która jest najlepiej przygotowana do tego, żeby pełnić tę funkcję, czyli pan Tadeusz Arłukowicz - poinformował podlaski koordynator Kukiz'15 ds. wyborów samorządowych Marcin Leoszko, który wrócił do Ruchu po trzech latach.

Podczas konferencji prasowej na Rynku Kościuszki mówił, że chce pracować na rzecz mieszkańców.

Chcemy uwolnić energię, która drzemie w Białymstoku. Cały czas spotykam się z mieszkańcami. To nie jest też przypadek, że my tutaj jesteśmy w tej chwili. My od ponad roku pracujemy nad pewną koncepcją. Mamy już zarysy, wstępne porozumienie ze środowiskiem naukowym. Chcemy dać mieszkańcom wybór, możliwość, ożywić to miasto, otworzyć okna i wpuścić ożywczą energię, która będzie pozycjonowało miasto inaczej niż w tej chwili

- mówił Tadeusz Arłukowicz.

W ostatnich latach Arłukowicz nie działał publicznie w polityce. Wcześniej był m.in. wiceprezydentem Białegostoku u boku prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. W niedzielę mówił, że "bardzo szanuje prezydenta Truskolaskiego jako człowieka", jako "osobę, która poświęciła swoją karierę zawodową, czas, zdrowie, rodzinę po to, żeby służyć mieszkańcom przez trzy kadencje".

- Oczywiście na pewno jest to osoba, która jest godna szacunku, ale to nie oznacza, że się zgadzam z panem prezydentem Truskolaskim, jeżeli chodzi o decyzje, które podejmuje w kontekście rozwoju samorządu, w kontekście rozwoju miasta. W wielu sferach na pewno się różnimy - powiedział Arłukowicz.

Podkreślał, że Ruch chce stworzyć "jak najszerszy obóz, grupę społeczną", nie zamykając się tylko w formule Kukiz'15, ludzi, którzy mają wizję, chcą "uwolnić energię", "ożywić" miasto, które ma aspiracje, nie chce się koncentrować tylko "na ulicach i betonie". "Na pewno będziemy sadzić drzewa" - mówił Arłukowicz.

Kukiz'15 zamierza startować w wyborach do Rady Miasta Białegostoku, samodzielne listy mają być także w Łomży i Suwałkach, planowana jest również lista do sejmiku województwa podlaskiego.

Dotychczas oficjalnie start w jesiennych wyborach na prezydenta Białegostoku zapowiedział kojarzony wcześniej z partią Wolność Marcin Sawicki z komitetu "Kocham Białystok".

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Porozumienie chce mieć swojego kandydata na prezydenta w jednym z 3 miast w Podlaskiem

20.03.2018, 08:55

Jeden z trzech kandydatów Zjednoczonej Prawicy na stanowiska prezydentów Białegostoku, Łomży i Suwałk powinien reprezentować Porozumienie - uważają działacze partii, której liderem jest Jarosław Gowin.


W okrojonym składzie, ale wciąż będą działać – tak deklarują podlascy działacze Stowarzyszenia Kukiz'15

20.01.2018, 14:32

Stowarzyszenie Kukiz'15 ma nadal działać w województwie podlaskim - tak deklaruje kilka osób, które pozostały w organizacji.


Działacze ruchu Kukiz'15 nie zgadzają się na zmiany w ordynacji wyborczej zaproponowane przez PiS

20.11.2017, 14:16

To upolitycznianie samorządów. Tak o propozycji zmian w ordynacji wyborczej mówią działacze ruchu Kukiz'15. Zapowiadają, że będą apelować do prezydenta RP o weto, a jeśli to nie przyniesie skutku, będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem uchwały.


Poseł Adam Andruszkiewicz przechodzi z klubu Kukiz '15 do koła poselskiego Wolni i Solidarni

9.11.2017, 07:36

Poseł Adam Andruszkiewicz, który do tej pory był posłem Kukiz'15, dołączył w czwartek (9.11) do koła poselskiego Wolni i Solidarni.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok