Radio Białystok | Wiadomości | 7 maja startuje Studio Suwałki [zdjęcia, wideo]

7 maja startuje Studio Suwałki [zdjęcia, wideo]

autor: Monika Kalicka

4.05.2018, 06:38, akt. 17:40

To duże wydarzenie w historii Polskiego Radia Białystok. W najbliższy poniedziałek, 7 maja o 6:00 rano, uruchamiamy nadawanie ze Studia Suwałki.

Ekipa Studia Suwałki, fot. Monika Kalicka
Ekipa Studia Suwałki, fot. Monika Kalicka

7 maja startuje Studio Suwałki - relacja Moniki Kalickiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


4 godziny programu dla mieszkańców północnej części regionu


Na północnej części województwa podlaskiego będziemy nadawać specjalny program ze Studia Suwałki. 4-godzinna poranna audycja będzie towarzyszyła mieszkańcom powiatów augustowskiego, sejneńskiego i suwalskiego. 

Redakcja Polskiego Radia Białystok działa w Suwałkach od wielu lat. Do tej pory jednak reporterzy przygotowywali tylko relacje na antenę regionalną. Od 7 maja to się zmieni. 

Do uruchomienia Studia Suwałki przygotowujemy się od listopada 2017 roku. To jest bardzo duże przedsięwzięcie, ponieważ trzeba było stworzyć nową redakcję, wyposażyć w sprzęt, oprogramowanie, a przede wszystkim mieć pomysł na to radio

- mówi dyrektor programowy Polskiego Radia Białystok Tomasz Kleszczewski.


"Budzimy Ciebie" - hasłem porannego programu

Prowadzącym program ze Studia Suwałki towarzyszy hasło "Budzimy Ciebie". Każdego dnia program będzie miał swój temat, pierwszym będą matury, bo 7 maja maturzyści mają egzamin z matematyki. 

To wcale nie muszą być tylko poważne sprawy, to mogą być historie z gatunku ciekawych, sympatycznych, wywołujących uśmiech u słuchacza i takie, którymi żyją mieszkańcy. Chcemy wprowadzić słuchaczy w dobry nastrój, zarażać dobrym humorem, żeby zostało im to na cały dzień

 - mówi kierownik Studia Suwałki Tomasz Kubaszewski.

W programie często będą wiadomości, z głównym naciskiem na te z północnej części regionu, będą goście – również przede wszystkim z powiatów augustowskiego, sejneńskiego i suwalskiego. 

- Będą sztandarowe dla każdej stacji radiowej częste prognozy pogody, informacje o tym, co dzieje się na drogach, zajrzymy do prasy regionalnej i lokalnej, będzie też można posłuchać jak widzą świat najmłodsi. Radio Białystok znane jest z dobrej muzyki i tego nie będziemy zmieniać – wymienia Tomasz Kubaszewski.

Codziennie przed ósmą reporter Studia Suwałki będzie w interesującym miejscu w regionie, skąd na żywo opowie, co się tam dzieje. Będzie można osobiście się z nim spotkać i porozmawiać. Do tej roli przygotowuje się Marcin Kapuściński.

Od 7 maja ruszam w teren, będę słuchać, szukać, rozglądać się i pokazywać to, co dzieje się na Suwalszczyźnie, Augustowszczyźnie i Sejneńszczyźnie. Będzie można do mnie podejść i opowiedzieć o problemie, który postaramy się rozwiązać.Ostatnie przygotowania prowadzących 

Poranny program prowadzić będą Iza Kosakowska i Jakub Mikołajczuk. Iza pracuje w Polskim Radiu Białystok od 9 lat, do tej pory w roli reporterki. Od kilku tygodni przygotowuje się do nowej roli – prezentera porannego programu.

Intensywnie uczę się jak mówić na antenie, co mówić, uczę się obsługi miksera, programu emisyjnego. I uczę się wcześnie wstawać, bo z natury jestem sową

 – mówi Iza Kosakowska.

Jakub Mikołajczuk ma doświadczenie dziennikarskie, współpracował przez wiele lat z TVP Białystok i TVP. Jednak radio to nowość.

Trochę się denerwuję, bo jest bardzo dużo nauki, a czasu coraz mniej. Ale radio ma swój urok, tu tych moich nerwów nie widać, mogę robić śmieszne miny i nikt tego nie widzi. To nowe doświadczenie 

- opowiada Jakub.

Wiadomości Studia Suwałki prezentować będzie Areta Topornicka, która ma doświadczenie radiowe, wcześniej pracowała na antenie zamojskiej stacji radiowej. 

- Życie na Roztoczu płynie dużo wolniej, tutaj więcej się dzieje. Największym wyzwaniem dla mnie będzie szybkość. I na początku stres – podkreśla dziennikarka.

Poranny program Studia Suwałki przygotowywać będzie 7-osobowy zespół: Tomasz Kubaszewski, Iza Kosakowska, Jakub Mikołajczuk, AretaTopornicka, Irena Poczobut, Marcin Kapuściński - z Suwałki i Marta Sołtys - z Augustowa.

Studio Suwałki nadawać będzie na falach 98,6 FM, na których do tej pory można słuchać Polskiego Radia Białystok. Po zakończeniu programu o 10:00, na tej częstotliwości będzie nadawać ogólna antena Radia Białystok.

Informacje przygotowywane przez reporterów Studia Suwałki będzie można znaleźć na stronie Studia Suwałki, również tam będzie można posłuchać programu przez internet. 

Weekend ze Studiem Suwałki

W weekend ekipa Polskiego Radia Białystok zaprasza na wspólną majówkę. W sobotę (5.05) będzie można nas spotkać od 12:00 do 17:00 na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie. W naszym niebieskim namiocie będzie można nagrać pozdrowienia, które wyemitujemy na antenie Studia Suwałki, poczęstujemy też słynną augustowską jagodzianką. 

W niedzielę (6.05) czekamy od 11:00 do 16:00 na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Tam też będziemy nagrywać pozdrowienia i częstować przysmakami - sękaczem i mrowiskiem. Chętnie porozmawiamy z każdym słuchaczem.

| red: mak, zmj, skStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok