Radio Białystok | Wiadomości | Tysiąc osób wzięło udział w biegu towarzyszącym City Run 5km

Tysiąc osób wzięło udział w biegu towarzyszącym City Run 5km

13.05.2018, 06:13, akt. 14.05.2018, 10:44

Bieg towarzyszący półmaratonowi - City Run 5km - wygrał Damian Roszko, który dystans trasy pokonał w czasie 00:14:44.

City Run Białystok 2018, fot. Sylwia Krassowska

0:00
0:00
Rekordowa liczba uczestników 6. PKO Białystok Półmaratonu - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.

0:00
0:00
Z Grzegorzem Mikulskim, najlepszym zawodnikiem drużyny Radia Białystok na dystansie 21 km rozmawia Grzegorz Pilat | Pobierz plik.

0:00
0:00
Z biegaczem Markiem Dakowiczem z drużyny Radia Białystok rozmawia Grzegorz Pilat | Pobierz plik.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na podium stanęli także: Kamil Jarzębski z czasem 00:14:50 oraz Florian Pyszek, który pokonał trasę w czasie 00:15:18. Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza okazała się Katarzyna Rutkowska z czasem 00:17:01, która wyprzedziła Izabelę Parszczyńską (00:18:00) oraz trzecią Paulę Kopciewską (00:18:03).

Na dwóch głównych dystansach - na 5 i 21 kilometrów - rywalizuje ok. 5 tysięcy biegaczy. Wśród nich 30-osobowa drużyna Polskiego Radia Białystok.

To także kolejna edycja z rzędu notująca wzrost liczby startujących zawodników. Rok temu na starcie City Run 5km stanęło 631 osób i 2634 osoby w Półmaratonie. Na kilka dni przed startem swój udział zgłosiło 1000 osób do City Run 5km i 3600 osób do Półmaratonu.

źródło: mat. org. | red: mak, mag, sk

To będzie rekordowa edycja jednej z największych imprez biegowych w Polsce. W weekend (12-13.05) Białystok opanują biegacze, a to oznacza spore utrudnienia w ruchu.

Grzegorz Kuczyński

8.05.2018, 10:15

"Już pobiliśmy rekord frekwencji i znowu jesteśmy największym biegiem po prawej stronie Wisły". W niedzielę, 13 maja wystartuje 6. PKO Białystok Półmaraton.

W grupie raźniej - nowi RadioBiegacze w komplecie

24.03.2018, 10:37

Wspólnie z nami będą przygotowywać się do startu w majowym półmaratonie w Białymstoku. Dwudziestu naszych Słuchaczy dołączyło do Radiowej Grupy Biegowej.