Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku powstał Punkt Informacji dla Seniorów

W Białymstoku powstał Punkt Informacji dla Seniorów

16.05.2018, 07:34, akt. 07:41

Informacje o różnych wydarzeniach, warsztatach czy spotkaniach, ale też pomoc w wyszukiwaniu informacji w internecie - to wszystko uzyskają seniorzy w specjalnym punkcie, który działa w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku.

źródło: UM Białystok
źródło: UM Białystok

W Białymstoku powstał Punkt Informacji dla Seniorów - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Punktu Informacji dla Seniorów (PINSE), który powstał z inicjatywy portalu tworzonego przez seniorów - redakcji "Podlaski Senior" i Stowarzyszenia Szukamy Polski. Oficjalnie rozpoczął swoją działalność we wtorek (16.05).

Punkt działa od poniedziałku do piątku, a dyżurują w nim seniorzy - powiedziała jedna z inicjatorek PINSE Bożena Bednarek.

Mówiła, że idea powstania takiego punktu kiełkowała od kilku lat w redakcji "Seniora". "Nie organizujemy bezpośrednio działań dla seniorów i wydarzeń, tylko informujemy o tych wydarzeniach. Z naszych obserwacji wynikło, że informacja jest bardzo rozproszona, nie ma jednego miejsca, gdzie senior w Białymstoku mógłby uzyskać informacje na różne tematy" - powiedziała Bednarek.

Informacje przydatne i atrakcyjne dla seniorów

Stąd pomysł, aby stworzyć PINSE, gdzie seniorom byłyby udzielane informacje o tym, "co aktualne, ważne i wartościowe dla starszych mieszkańców Białegostoku". Bednarek powiedziała, że chodzi o zebranie w jednym miejscu informacji o wydarzeniach artystycznych, warsztatach, szkoleniach, seminariach, wszystkiego, co jest skierowane do seniorów. 

"Organizacje pozarządowe i instytucje promują się same i czasami informacje nie docierają do zainteresowanych osób" - dodała.

Bednarek liczy też na współpracę z instytucjami i organizacjami, które będą przekazywać informacje o swoich działaniach do PINSE. W punkcie będzie dostępny aktualny kalendarz imprez, podobny dostępny jest też na stronie internetowej redakcji "Seniora".

W PINSE seniorzy będą mogli też skorzystać z pomocy w znalezieniu potrzebnych im informacji. Bednarek powiedziała, że w punkcie dostępny jest komputer z internetem, a dyżurująca osoba pokieruje, w jaki sposób i gdzie można znaleźć informacje.

Warsztaty i szkolenia 

W ramach działalności PINSE będzie też organizowało warsztaty m.in. dla instytucji i organizacji, na których wskaże, jak przygotowywać informacje, by trafiały do seniorów. Będą organizowane też szkolenia dla seniorów, na których nauczą się pisać relacje z wydarzeń, w których uczestniczą. Bednarek powiedziała, że chcą w ten sposób zaktywizować starszych mieszkańców, by nie tylko uczestniczyli, ale też dzielili się swoimi przemyśleniami i przeżyciami.

Redakcja "Podlaskiego Seniora" skupia ok. 40 seniorów, którzy na portalu internetowym podejmują bliskie im tematy, jak zdrowie, kultura czy twórczość własna; są też informacje o problemach polityki senioralnej.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Fachowcy będą za darmo pomagać seniorom i niepełnosprawnym mieszkańcom Białegostoku

15.05.2018, 17:34

Tzw. "złota rączka" ma pomagać seniorom i niepełnosprawnym mieszkańcom Białegostoku. Miasto ogłosiło właśnie konkurs.


W Białymstoku powstanie Centrum Senioralne 60 plus

27.03.2018, 08:29

Stawiają przede wszystkim na profesjonalną opiekę nad osobami starszymi. W szpitalu MSWiA w Białymstoku powstanie Centrum Senioralne 60 plus. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok