Radio Białystok | Wiadomości | Damian Czykier najszybszy w Manchesterze – białostoczanin pokonał rekordzistę świata

19.05.2018, 12:32, akt. 12:48

Damian Czykier wynikiem 13,67 osiągniętym przy minimalnie sprzyjającym wietrze (0,2 m/s) wygrał w Manchesterze bieg na 110 m przez płotki. Zawodnik Podlasia wyprzedził gwiazdorów Great City Games.

MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda

Drugie i trzecie miejsce zajęli brytyjscy lekkoatleci - David King 13,83 i halowy mistrz globu na 60 m przez płotki Andrew Pozzi 13,90. Dopiero czwarty był rekordzista świata na 110 m przez płotki Amerykanin Aries Merritt - 14,34.

źródło: PAP | red: sk

Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) odpadł z dalszej rywalizacji w półfinale biegu na 60 m przez płotki w Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham. W swej serii zajął ósme miejsce wynikiem 7,78.

Damian Czykier nie awansował do finałowego biegu Mistrzostw Świata w Londynie

7.08.2017, 08:28

Na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie Damian Czykier nie awansował do finału biegu na 110 metrów przez płotki.

Kolejne medale podlaskich zawodników na MP w Lekkoatletyce w Białymstoku [wideo, zdjęcia]

23.07.2017, 07:21

To ostatni dzień zmagań na stadionie w Zwierzyńcu.

Podlascy sportowcy z sukcesami w memoriale Janusza Kusocińskiego - Damian Czykier wygrał bieg przez płotki

10.06.2017, 18:56

W 63. memoriale Janusza Kusocińskiego brali udział Damian Czykier, Wojciech Nowicki i Martyna Dąbrowska z Podlaskiego.