Radio Białystok | Wiadomości | W Siemiatyczach powstanie nowoczesne przedszkole

W Siemiatyczach powstanie nowoczesne przedszkole

autor: Renata Reda

24.05.2018, 06:10, akt. 06:57

Takiego przedszkola jeszcze w Podlaskiem nie było. Powstaje w Siemiatyczach w budynku po wygaszanym gimnazjum przy ulicy Kościuszki. 

ChristArt - Fotolia.com
ChristArt - Fotolia.com

Całoroczny plac zabaw

W hali sportowej będzie całoroczny plac zabaw - mówi wójt Siemiatycz Edward Krasowski.

To duża hala, będą place zabaw, zjeżdżalnie, mini ścianka wspinaczkowa, sala do zajęć rekreacyjnych basen z piłeczkami, amfiteatr. Nie tylko będziemy wykorzystywali od poniedziałku do piątku, ale również w weekendy. Rodzice będą mogli tam robić imprezy okolicznościowe

- wyjaśnia Edward Krasowski. 

Wójt Siemiatycz dodaje, że w razie potrzeby, w ciągu pół godziny wszystkie urządzenia można będzie usunąć z hali i rozegrać mecz. Zagospodarowany będzie także teren wokół budynku.

Oprócz drugiego, tradycyjnego placu zabaw na świeżym powietrzu, powstaną tam także grządki, gdzie przedszkolaki będą mogły uczyć się uprawy warzyw.

Nowoczesne przedszkole

Gmina Siemiatycze ma trzy oddziały przedszkolne w Czartajewie, Tołwinie i Szerszeniach. Jednak kilkadziesiąt dzieci z gminy uczęszcza do miejskich przedszkoli. To kosztuje gminę kilkaset tysięcy złotych rocznie. Dlatego lepiej było stworzyć nowe przedszkole - mówi wójt Edward Krasowski.

Zapowiada się, że to będzie najnowocześniejsze przedszkole w regionie. Zrobimy wszystko, żeby było ono na najwyższym poziomie. Szacujemy, że będą dwie grupy od 40 do 60 osób

- dodaje Edward Krasowski. 

Dostosowanie budynku gimnazjum do potrzeb maluchów ma kosztować około 2 milionów złotych. Prace rozpoczną się w czerwcu. Przedszkole ma zacząć funkcjonować od września.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Przedszkola samorządowe będą w wakacje czynne tylko przez miesiąc

13.05.2018, 07:16

Dzieci mogą chodzić do białostockich przedszkoli przez całe wakacje, choć nie przez cały ten czas do jednej placówki. A to dlatego, że te samorządowe, tak jak w poprzednich latach, czynne będą tylko w jednym z dwóch wakacyjnych miesięcy.


Siemiatycki szpital dostał kilkadziesiąt łóżek od WOŚP

19.04.2018, 09:52

Bez tej pomocy siemiatycki szpital długo mógłby nie mieć takiego sprzętu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała mu 43 nowoczesne łóżka dla młodzieży.


Do białostockich przedszkoli nie dostało się prawie 300 dzieci

28.03.2018, 10:46

Około 300 dzieci nie dostało się do białostockich przedszkoli samorządowych. Takie są wstępne informacje po pierwszym etapie rekrutacji.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok