Radio Białystok | Wiadomości | Środowisko filologiczne z Białegostoku świętuje 50-lecie

Środowisko filologiczne z Białegostoku świętuje 50-lecie

autor: Dorota Sokołowska

9.06.2018, 05:02

Białostoccy poloniści i historycy świętują pięćdziesięciolecie istnienia Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

Foto: Wojciech Szubzda
Foto: Wojciech Szubzda

Z tej okazji od 11:00 w sobotę w auli uczelni odbędą się spotkania, koncerty i promocje specjalnych wydawnictw. Wezmą w nich udział obecni i byli pracownicy wydziału, studenci i absolwenci oraz zaproszeni goście. Jubileuszowa uroczystość rozpocznie się od przypomnienia najważniejszych faktów z historii białostockiej uniwersyteckiej humanistyki.Posłuchaj rozmowy z dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UwB prof. Violettą Wejs-MilewskąO 13:45 rozpocznie się spotkanie z doktorami honoris causa UwB - prof. sen. Haliną Krukowską i prof. Aliną Kowalczykową. Goście wysłuchają też koncertu zespołu Kwartet Dworski.

Z okazji jubileuszu filolodzy przygotowali specjalne wydawnictwo - "Białostockie Środowisko Filologiczne 1968-2018. Historia w 45 rozmowach".

Zawiera zapis rozmów przeprowadzonych przez Dominika Sołowieja - dziennikarza, absolwenta polonistyki na UwB - z osobami związanymi z białostocką humanistyką. Jak piszą we wstępie autorzy, chcieli "oddać głos tym, którzy tworzyli, współtworzyli świat białostockich polonistów, rusycystów, anglistów, romanistów, białorutenistów".Jubileusz 50-lecia Środowiska Filologicznego w Białymstoku - programHistoria Wydziału Filologicznego zaczęła się w 1968, kiedy powołano Wyższą Szkołę nauczycielską. W gronie rozmówców znaleźli się zarówno pierwsi studenci WSN, jak i naukowcy zawodowo związani z Białymstokiem od końca lat 60. Promocja książki jubileuszowej rozpocznie się o 14:15.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pracownicy UwB protestowali przeciwko reformie szkolnictwa wyższego

5.06.2018, 12:08

Wszystkie związki zawodowe działająca na Uniwersytecie w Białymstoku protestowały we wtorek (5.06) przeciwko planom reformy szkolnictwa wyższego. 


Podlaskich uczelni nie ma w czołówce rankingu Perspektyw

29.05.2018, 08:55

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to jedyna uczelnia z województwa podlaskiego, która znalazła się w pierwszej trzydziestce rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018.


Rozpoczęła się rekrutacja na białostockich uczelniach

25.05.2018, 06:00

Wraz z końcem egzaminów maturalnych rozpoczynają się nabory na studia. Tylko w Białymstoku na trzech największych uczelniach publicznych przygotowano ponad 5,5 tysiąca miejsc.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok