Radio Białystok | Wiadomości | Bramkarz Grzegorz Sandomierski wraca do Jagiellonii

Bramkarz Grzegorz Sandomierski wraca do Jagiellonii

12.06.2018, 15:13, akt. 15:18

Dwuletni kontrakt z Jagiellonią Białystok podpisał we wtorek (12.06) bramkarz Grzegorz Sandomierski, do marca piłkarz Cracovii Kraków. To dla 28-letniego zawodnika powrót do klubu, w którym występy otworzyły mu drogę do zagranicznego transferu i reprezentacji kraju.

Fotolia.com
Fotolia.com

Sandomierski ma na koncie m.in. występy w reprezentacji Polski

Grzegorz Sandomierski, który ma na koncie m.in. trzy występy w reprezentacji Polski, a z Jagiellonią zdobycie Pucharu Polski w 2010 roku, wrócił do zespołu wicemistrza kraju na zasadzie wolnego transferu. Jego umowa będzie obowiązywała przez dwa lata, z opcją przedłużenia o kolejny rok - poinformowała Jagiellonia.

28-letni obecnie bramkarz jest wychowankiem MOSP Białystok. Po dobrych występach w Jagiellonii, w sierpniu 2011 roku trafił do belgijskiego KRC Genk - ówczesnego mistrza tego kraju, gdzie jednak nie udało mu się na stałe przebić do podstawowego składu. Został wtedy wypożyczony do Jagiellonii na pół roku. Występował potem na wypożyczeniach również w Blackburn Rovers i Dinamo Zagrzeb.

Po zakończeniu kontraktu z Genk, latem 2014 roku trafił do Zawiszy Bydgoszcz, a stamtąd do Cracovii Kraków. Tam przez dwa sezony był podstawowym bramkarzem zespołu, ale po zmianie szkoleniowca stracił tę pozycję. W marcu tego roku dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy i - za porozumieniem stron - rozwiązał kontrakt, ważny do końca czerwca.

Sandomierski ma uzupełnić miejsce w kadrze białostockiego zespołu po odejściu Mariusza Pawełka, który podpisał umowę z GKS Katowice. Pawełek również trafił do Jagiellonii na zasadzie wolnego transferu, jesienią 2017 roku. Jego umowa wygasa z końcem czerwca.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia na dłuższych urlopach, w planie siedem sparingów

12.06.2018, 07:51

Trzy dni wolnego więcej dostali od sztabu szkoleniowego piłkarze Jagiellonii Białystok - przygotowania do nowego sezonu wicemistrzowie Polski mieli zacząć w poniedziałek (11.06), ale rozpoczną w czwartek. W planie są dwa zgrupowania w kraju i siedem gier kontrolnych.


Kibice Jagiellonii chcą, by nowe rondo nosiło nazwę ich klubu

30.05.2018, 15:13

Tego ronda jeszcze nie ma, ale jest już pomysł jak je nazwać. Grupa kibiców chce, by nazwa związana była z Jagiellonią Białystok. 


Jagiellonia dostanie pieniądze z budżetu Białegostoku - to m.in. premie za wicemistrzostwo

21.05.2018, 15:41

750 tys. zł dostanie z budżetu miasta Jagiellonia Białystok za zdobycie wicemistrzostwa Polski w piłce nożnej - zdecydowali w poniedziałek miejscy radni. 500 tys. zł to pula na nagrody, pozostała kwota ma stanowić dotację na wydatki związane z wyjazdami na mecze pucharowe.


Droga Jagiellonii Białystok do wicemistrzostwa - analiza sezonu [zdjęcia, wideo]

21.05.2018, 09:20

Piłkarze Jagiellonii Białystok po raz drugi z rzędu wywalczyli wicemistrzostwo kraju, wyrównując swoje najlepsze osiągnięcie w historii. Jaka była droga Jagiellonii do wicemistrzostwa Polski? Prześledziliśmy wszystkie mecze ligowe żółto-czerwonych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok