Radio Białystok | Wiadomości | Rowerzyści z MISTRAL Grodno SA Radio Białystok wystartowali w Olecku

Rowerzyści z MISTRAL Grodno SA Radio Białystok wystartowali w Olecku

14.06.2018, 08:17, akt. 08:40

W niedzielę (10.06) Międzynarodowe Maratony Kresowe po raz pierwszy wystartowały w Olecku. W wyścigu na czterech dystansach udział wzięło około pięciuset rowerzystów. Wśród nich zawodnicy MISTRAL Grodno SA Radio Białystok.

Międzynarodowe Maratony Kresowe po raz pierwszy wystartowały w Olecku, źródło: mat. org./ fot. Marek Kulikowski

Litwin Marius Pinaitis (BIKEXPERT Cycling Team) odniósł drugie z rzędu zwycięstwo na dystansie BLU Maratonu. Podobna aura panowała w czasie poprzedniego wyścigu w Gródku przy granicą z Białorusią. Najlepszym z polskich zawodników okazał się Marcin Mróz (MTB Ełk Prostki), który zajął czwarte miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazło się pięciu zawodników z Litwy, trzech z Polski i dwóch z Białorusi. Wśród kobiet na dystansie BLU Maratonu najlepsza była Silvija Paceviciene (SM Gaja - Sprint-rowery.pl).

Półmaraton wygrał Paweł Arciszewski, który do tej pory jeździł na najdłuższym dystansie. O drugim miejscu decydował sprinterski finisz. Zwycięsko wyszedł z niego Mariusz Demianiuk (AGR Podlasie), który zaledwie o pół sekundy pokonał Pawła Piotrowskiego (Peleton Białystok).

Wśród kobiet wyższość rywalek musiała uznać tym razem Ewelina Kamińska (AGR Podlasie). Ostatecznie finiszowała na trzecim miejscu za dwoma zawodniczkami Bliska Team: Katarzyną Citko i Agnieszką Pomian. Warto podkreślić znakomite piąte miejsce zaledwie czternastoletniej Aleksandry Khitrushko z polsko-białoruskiej drużyny MISTRAL Grodno SA Radio Białystok.

Wyścig APG Peleton Mini Vetkuro liczył 8 km i ze względu na kilka podjazdów na trasie wymagał od młodych zawodników sporo wysiłku. Wygrał Kacper Trochim z SKK Sokół w czasie 00:18:08. Wśród pań zwyciężyła 11-letnia Nikola Gliniecka.

źródło: mat. org. | red: mag

Uczestnicy kolarskich Maratonów Kresowych ścigali się tym razem w niedzielę (27.05) w Gródku i okolicach.

Kolarze ścigali się podczas Maratonów Kresowych w Augustowie

13.05.2018, 08:38

Około pół tysiąca zawodników wzięło udział w Maratonie Kresowym w Augustowie. Po kilkuletniej przerwie cykliści wrócili do miasta nad Nettą.