Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 40 propozycji do budżetu obywatelskiego w Łomży

Ponad 40 propozycji do budżetu obywatelskiego w Łomży

3.07.2018, 17:29, akt. 18:11

Ponad 40 pomysłów m.in. dotyczących inicjatyw młodzieży, budowy dróg czy placów zabaw zgłosili mieszkańcy Łomży do budżetu obywatelskiego tego miasta na przyszły rok.

Łomża, fot. Wojciech Szubzda
Łomża, fot. Wojciech Szubzda

Szósta edycja

Prezydent miasta planuje na ten cel nie mniej niż 2 mln zł. To szósta edycja budżetu obywatelskiego w Łomży. W dotychczasowych mieszkańcy decydowali o podziale w sumie około 5 mln zł. Propozycje inwestycji na przyszły rok można było zgłaszać do końca czerwca.

W sumie zgłoszono 44 projekty do budżetu obywatelskiego i tzw. młodzieżowego budżetu obywatelskiego - informuje Grzegorz Daniluk z Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji w Urzędzie Miejskim w Łomży.

Drogi, place zabaw, boisko

Regulamin budżetu obywatelskiego Łomży zakłada podział miasta - dla potrzeb zgłaszanych pomysłów - na trzy strefy, z których każda otrzyma czwartą część zaplanowanej kwoty. Jedna czwarta stanowi rezerwę, która ma być rozdzielona przez zespół koordynujący ten budżet.

Wartość pojedynczego zadania nie może przekroczyć 220 tys. zł brutto. W tej części zgłoszono 31 pomysłów. To - jak powiedział Grzegorz Daniluk - przede wszystkim projekty dotyczące infrastruktury drogowej, budowy placów zabaw czy siłowni "pod chmurką". Jednym z pomysłów jest też wykonanie boiska do piłki ręcznej plażowej.

Natomiast do tzw. młodzieżowego budżetu obywatelskiego zgłoszono w sumie 13 projektów. Na działania młodzieżowe ma być zapisana w budżecie obywatelskim pula 100 tys. zł brutto.

Głosowanie we wrześniu

Grzegorz Daniluk poinformował, że obecnie trwa weryfikacja formalna zgłoszonych pomysłów, a wstępna lista zatwierdzonych projektów będzie ogłoszona 31 sierpnia. Głosowanie na projekty odbędzie się między 18 września a 4 października. W połowie października mają być ogłoszone wyniki i lista projektów do realizacji.

Kwota, która ostatecznie zostanie przeznaczona na budżet obywatelski miasta w 2019 roku, ostatecznie będzie znana po uchwaleniu całego budżetu Łomży.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET

fot. Marek Zabrocki
REGION
29.01.2023, 17:52, akt. 17:58

77. rocznica zbrodni w Zaleszanachźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok