Radio Białystok | Wiadomości | Po policji - kolejne służby mundurowe zaczynają protest

Po policji - kolejne służby mundurowe zaczynają protest

autor: Ryszard Minko

16.07.2018, 14:59, akt. 15:10

Rozszerza się protest policjantów, o kolejne służby mundurowe. Od poniedziałku (16.07) związkowe flagi zobaczyć można na budynkach Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Celno-Skarbowej.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

Chodzi o wsparcie postulatów policji i walkę o lepsze płace także i w innych formacjach - mówi Piotr Baranicz ze związku zawodowego w podlaskim oddziale Straży Granicznej. Dodaje, że zdaniem wielu funkcjonariuszy, praca w formacjach mundurowych staje się coraz mniej atrakcyjna.

Na przykład początkowa pensja Strażnika Granicznego nie przekracza 2 tysięcy złotych na rękę.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych poza podwyżką płac o 650 złotych, walczy o przywrócenie wcześniejszych przywilejów formacji, między innymi o pełnopłatne zwolnienia chorobowe. Na razie protest polega na oflagowaniu budynków i pojazdów. Jest też zalecenie, by funkcjonariusze wszystkich formacji w miarę możliwości powstrzymywali się od wystawiania mandatów karnych. Związkowcy zapowiadają, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia z rządem - na wrzesień planowana jest demonstracja w Warszawie.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Święto policji w Suwałkach – były awanse i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych

15.07.2018, 12:01

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Suwałk, Augustowa i Sejn otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, a czterej srebrne i brązowe odznaki "Zasłużony policjant".


Policjanci w całym kraju rozpoczynają protest

10.07.2018, 11:55

Zamiast mandatów - kiedy to możliwe - będą wręczać pouczenia. Podlascy policjanci przystępują do ogólnopolskiego protestu związanego z walką m.in. o podwyżki pensji.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok