Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusz z powiatu siemiatyckiego wśród laureatów konkursu "Policjant, który mi pomógł"

Funkcjonariusz z powiatu siemiatyckiego wśród laureatów konkursu "Policjant, który mi pomógł"

autor: Olga Gordiejew

19.07.2018, 16:10, akt. 16:55

Starszy dzielnicowy z Posterunku Policji w Dziadkowicach asp. Radosław Antoszczuk znalazł się wśród laureatów konkursu "Policjant, który mi pomógł".

źródło: www.mswia.gov.pl
źródło: www.mswia.gov.pl

W czwartek (19.07) z wyróżnionymi spotkał się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Dziękował wszystkim "za wyjątkowy profesjonalizm i empatyczną postawę oraz umiejętne udzielanie pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie".

Organizatorem konkursu "Policjant, który mi pomógł" jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" przy współpracy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

To już 11. edycja konkursu, którego istotą jest wsparcie policjantów zaangażowanych w pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Do tej pory wyłoniono już ponad 50 laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

Zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. A laureatów wybiera kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", laureaci ostatnich trzech edycji konkursu i przedstawiciel Biura Prewencji KGP.


Tegoroczni laureaci:


1. asp. Radosław Antoszczuk – st. dzielnicowy Posterunku Policji w Dziadkowicach Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach

2. mł. asp. Marta Hałas – dzielnicowy  Komisariatu Policji I w Sosnowcu

3. mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach

4. sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

5. sierż. szt. Artur Fraszka – dzielnicowy Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach

| red: mak

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci z Białegostoku i okolic świętują 99. rocznicę powstania polskiej policji [zdjęcia]

11.07.2018, 12:50

Ponad 60 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi podlaskiej policji. Ślubowanie złożyli na głównym placu w Łapach podczas obchodów święta tej formacji.


"Mój przyjaciel dzielnicowy - 112 nr alarmowy" - teledysk powstawał też w Radiu Białystok

9.07.2018, 14:50

Piosenka i teledysk mają promować m.in. numer alarmowy 112 jako jedyny numer służący do wzywania pomocy.


Kandydaci na policjantów przechodzili testy w Kolnie

28.06.2018, 14:54

Tor przeszkód, testy sprawnościowe i teoretyczne - przechodzili kandydaci na policjantów w Kolnie.


Prawie 30 podlaskich policjantów odebrało nagrody

11.06.2018, 15:16

Chcą poszerzać swoją wiedzę i podnosić kwalifikacje, by lepiej i sprawniej służyć innym. Prawie trzydziestu podlaskich policjantów - zwycięzców zawodów policyjnych na szczeblu wojewódzkim odebrało w poniedziałek (11.06) nagrody.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok