Radio Białystok | Wiadomości | Falstart Jagiellonii - białostoczanie przegrali z Lechią Gdańsk 0:1

Falstart Jagiellonii - białostoczanie przegrali z Lechią Gdańsk 0:1

autor: Jerzy Kułakowski

22.07.2018, 07:20, akt. 18:49

Nowa murawa stadionu okazała się pechowa dla Jagiellonii Białystok, która przegrała 0:1 z Lechią w pierwszym meczu sezonu.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 20.07.2108, fot. Sylwia Krassowska

0:00
0:00
Sportowy Wieczór - Wypowiedzi trenerów po meczu Jagiellonia - Lechia | Pobierz plik.

0:00
0:00
Sportowy Wieczór - Wypowiedzi piłkarzy po meczu Jagiellonia - Lechia | Pobierz plik.

Rażąca nieskuteczność Jagiellonii

Jagiellonia Białystok zaliczyła falstart na początek nowego sezonu w piłkarskiej ekstraklasie. Przegrała 0:1 z Lechią Gdańsk, po bramce Flavio Paixao w 10. minucie gry.

Żółto-czerwoni mieli sporo szans, żeby przynajmniej zremisować ale byli nieskuteczni lub dobrze bronił Duszan Kuciak - bramkarz gości.

Rozczarowania po meczu nie krył obrońca Żółto-Czerwonych, Jakub Wójcicki.

Szybko straciliśmy tę bramkę i później staraliśmy się budować akcje, stwarzać sytuacje, ale nie wyglądało to tak jak byśmy sobie tego życzyli. Dopiero w drugiej połowie był taki moment, gdzie naprawdę ten napór był spory i parę sytuacji stworzyliśmy, ale w pierwszej połowie nie było tego zbyt wiele. Jesteśmy bardzo rozczarowani, nie możemy przegrywać meczów u siebie

- mówił prawy obrońca Jagi.

Niezadowolony z gry swego zespołu był też trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot

Mam pretensję do moich zawodników o to, że momentami z tyłu było ich za dużo. Rozgrywaliśmy piłkę w pięciu, sześciu, Lechia się ustawiła, dobrze zorganizowała, ale też my nie zrobiliśmy nic, żeby ich powyciągać z tych stref. Pracujemy nad tym i proszę mi wierzyć, że w żadnym sparingu tak się nie poruszaliśmy

- dodał Mamrot

Dwie czerwone kartki w meczu

Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W 68. minucie czerwoną kartkę dostał Guilherme z Jagiellonii za faul taktyczny, a w doliczonym czasie Sławomir Peszko z Lechii za celowe i brutalne kopnięcie Arvydasa Novikovasa.

Najbliższy mecz z Rio Ave

Jagiellonia Białystok swój kolejny mecz rozegra w czwartek (26.07) o godzinie 19:20. Przeciwnikiem białostoczan w eliminacjach do Ligi Europy będzie portugalska drużyna Rio Ave. Relacja radiowa z tego spotkania na antenie Radia Białystok.

Składy obu drużyn:

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen, Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme Sitya, Przemysław Frankowski, Piotr Wlazło, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Arvydas Novikovas, Cillian Sheridan
Rezerwowi: Grzegorz Sandomierski, Roman Bezjak, Łukasz Burliga, Rafał Grzyb, Lukas Klemenz, Bartosz Kwiecień, Mateusz Machaj
Trener: Ireneusz Mamrot.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak, Paweł Stolarski, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović, Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Michał Mak, Patryk Lipski, Lukas Haraslin, Flavio Paixao
Rezerwowi: Zlatan Alomerović, Joao Nunes, Ariel Borysiuk, Karol Fila, Sławomir Peszko, Mateusz Lewandowski, Mateusz Sopoćko
Trener: Piotr Stokowiec

Sędziowali: Łukasz Szczech (jako główny) oraz Arkadiusz Kamil Wójcik i Adam Kupsik. Arbitem technicznym był Wojciech Krztoń. Sędziowie system VAR: Paweł Gil i Konrad Sapela

| red: rbon, sk

Dokładnie 2 miesiące trwała przerwa w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy. Nowy sezon zespół z Białegostoku zainauguruje w piątek (20.07) meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk.

Transmisja meczu Jagiellonia - Rio Ave w Lidze Europy - w TV i na naszej antenie

16.07.2018, 14:19

Mundial dobiegł końca, ale to nie oznacza, że piłkarscy fani będą się nudzić. Za kilka dni rozpoczyna się ekstraklasa, a kilka polskich klubów bije się też o awanse w europejskich pucharach. Jagiellonia swoją przygodę w Lidze Europy rozpocznie 26 lipca.

Dzień Sportu na Stadionie Miejskim - pogoda pokrzyżowała plany organizatorom [zdjęcia]

14.07.2018, 05:58

Pogoda kompletnie pokrzyżowała plany organizatorom Dnia Sportu na stadionie miejskim w Białymstoku. Zaprezentowano nowych zawodników oraz nowe stroje Jagiellonii Białystok.