Radio Białystok | Wiadomości | "Tornister pełen uśmiechów" - tym razem Caritas wesprze również dzieci na Białorusi

"Tornister pełen uśmiechów" - tym razem Caritas wesprze również dzieci na Białorusi

3.08.2018, 14:14, akt. 14:22

Kilkaset dzieci na Białorusi ma szanse dostać plecaki i przybory szkolne od Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach akcji "Tornister Pełen Uśmiechów".

2018-08-03 - Tornister Pełen Uśmiechu - Fot. E.Wołosik
2018-08-03 - Tornister Pełen Uśmiechu - Fot. E.Wołosik


0:00
0:00
"Tornister pełen uśmiechów" - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Do końca sierpnia można np. wziąć plecak od Caritas i zapełnić go artykułami szkolnymi. Caritas Archidiecezji Białostockiej uczestnicy w tej ogólnopolskiej akcji po raz ósmy.

Białostocka Caritas za środki zebrane w innej akcji - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - zakupiła już 320 plecaków, jedną trzecią z nich otrzymała od centrów handlowych. 200 z tych plecaków dostaną dzieci z Białorusi, pozostałe - podopieczni białostockiej Caritas ze świetlic środowiskowych w regionie.

Osoby, które chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć taki plecak i skompletować wyprawkę szkolną. Plecaków na Białoruś może trafić więcej, każda osoba, która chce wesprzeć akcję, może kupić i przynieść do Caritas dodatkowy plecak z wyprawką.

Zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Piotr Kobeszko poinformował, że białostocką Caritas o pomoc poprosił dyrektor tej organizacji w diecezji grodzieńskiej na Białorusi ks. Roman Raczko. Wyjaśnił, że w Polsce znacznie poprawiła się sytuacja finansowa, jeżeli chodzi o wyposażenie dzieci w przybory szkolne, a na Białorusi wielu rodziców nie stać, by kupić wyprawki szkolne, bo ich zarobki są niskie.

- Pomoc jest tam realnie potrzebna. Myślę, że krajobraz pomocy u nas się trochę zmienił i możemy spokojnie podzielić się taką sąsiedzką pomocą z tymi, którzy jej potrzebują - mówił ks. Kobeszko.

Dodał, że dodatkowo akcja może być także okazją do nauki wrażliwości na potrzeby innych, sąsiadów. Zachęcał całe rodziny, by wspólnie z dziećmi skompletowały wyprawkę, zapełniły ją przyborami szkolnymi, aby podarować ją potrzebującym dzieciom.

- To, co jest puste w życiu, jest zazwyczaj największym ciężarem - mówił ks. Kobeszko i wskazał, że te puste plecaki są właśnie ciężarem "dla rodziców, którzy nie mogą tych plecaków swoimi zasobami finansowymi zapełnić".

Aleksandra Toczydłowska z Caritas dodała, że nie ma konkretnych wskazań, co ma być w wyprawce, nikt tego nie narzuca, ale wiadomo, że potrzebne są np. zeszyty czy długopisy.

Dodała, że akcję można również wesprzeć przekazując darowiznę-przelew na akcję na konto o numerze: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem "Tornister Pełen Uśmiechów" lub przekazać datek za pośrednictwem strony internetowej Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Wyposażone plecaki należy przekazać do siedziby białostockiej Caritas przed końcem wakacji - tak, by trafiły do potrzebujących z początkiem nowego roku szkolnego.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


70 dzieci korzysta z darmowych zajęć w białostockich świetlicach Caritas

25.07.2018, 13:18

Rzeźbią, tańczą, poznają świat gier planszowych - 70 dzieci korzysta z darmowych wakacyjnych zajęć w białostockich świetlicach Caritas.


Białostocka Caritas zebrała 2,5 km dobra

4.06.2018, 11:20

Dzięki tegorocznej zbiórce złotówek wolontariusze białostockiej Caritas zgromadzili już ponad 113 tysięcy złotych na wyposażenie Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień METANOIA.


Uczniowie białostockiej podstawówki zebrali żywność dla najuboższych mieszkańców

15.05.2018, 15:04

Choć są jeszcze bardzo młodzi, już od kilku lat pomagają potrzebującym.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM, fot. Marcin Gliński
REGION
13.06.2024, 12:07, akt. 12:34

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM


źródło: pexels.com
POLICJA
12.06.2024, 15:34, akt. 13.06.2024, 06:52

Nabrany na kryptowaluty stracił 160 tysięcy złotychźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok