Radio Białystok | Wiadomości | Minimum 300 zł podwyżki dostaną najmniej zarabiający pracownicy szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

Minimum 300 zł podwyżki dostaną najmniej zarabiający pracownicy szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

autor: Renata Reda

4.08.2018, 11:01, akt. 11:14

Podwyżki wywalczyli psychiatrzy, wzrostu wynagrodzeń domagają się pielęgniarki - na razie bezskutecznie. Chodzi o szpital psychiatryczny w Choroszczy. Po wielu tygodniach negocjacji związkowcom udało się natomiast osiągnąć porozumienie z dyrekcją w sprawie płac dla najmniej zarabiających pracowników.

Szpital psychiatryczny w Choroszczy, fot. Renata Reda
Szpital psychiatryczny w Choroszczy, fot. Renata Reda

Podwyżki obejmą personel niższego szczebla medycznego, salowe, pracowników kuchni, obsługi technicznej i gospodarczej. Część z tych osób nie miała w angażach zapewnionej nawet najniższej krajowej - podkreśla przewodniczący Forum Związków Zawodowych regionu podlaskiego Eugeniusz Muszyc. Dodaje, że ich zarobki wynoszą ok. 1350-1600 zł brutto.

Podkreśla, że personel pomocniczy i medyczny niższego szczebla to przede wszystkim osoby zbliżające się do wieku emerytalnego, którym ciężko było szukać innego miejsca pracy. Od września ich pensje wzrosną minimum 300 zł brutto.

W negocjacjach z dyrekcją wzięli udział przedstawiciele kilku związków zawodowych. Porozumienie podpisano w obecności przedstawicieli Zarządu Województwa Podlaskiego, któremu podlega placówka w Choroszczy. Porozumienie - jak informuje Eugeniusz Muszyc - ma być początkiem długofalowych regulacji płacowych dla pracowników, dla których wynegocjowano teraz podwyżki. Do końca 2019 roku ich wynagrodzenie zasadnicze ma osiągnąć minimalne wynagrodzenie krajowe wynoszące teraz 2 tysiące sto złotych. Jeżeli minimalna płaca będzie rosnąć, to ich wynagrodzenie zasadnicze też ma być takiej wysokości.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pielęgniarki z augustowskiego szpitala zawiesiły spór zbiorowy z dyrekcją

27.07.2018, 16:53

Pielęgniarki z augustowskiego szpitala czekają na efekty porozumienia przedstawicieli ich środowiska zawodowego z rządem. Zgodziły się zawiesić trwający od 2015 roku spór zbiorowy z dyrekcją swojej placówki.


Część fizjoterapeutów ze szpitala wojewódzkiego przez 2 dni przebywała na zwolnieniach lekarskich

4.07.2018, 14:34

Nie nazywają tego protestem, ale przyznają, że miał to być sygnał dotyczący sytuacji ich grupy zawodowej. Część fizjoterapeutów ze Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku przez dwa dni przebywała na zwolnieniach lekarskich.


Sytuacja w szpitalu w Choroszczy stabilizuje się - większość pielęgniarek wróciła do pracy

2.07.2018, 14:51

Stabilizuje się sytuacja w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Po tym jak kilka dni temu kilkadziesiąt pielęgniarek przebywało na zwolnieniach lekarskich, szpital musiał ograniczyć przyjmowanie pacjentów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok