Radio Białystok | Wiadomości | Szpital MSWiA w Białymstoku wyróżniony - zyskają pacjenci

Szpital MSWiA w Białymstoku wyróżniony - zyskają pacjenci

autor: Renata Reda

21.09.2018, 12:22, akt. 12:31

To prestiż dla szpitala, ale przede wszystkim zyskują pacjenci. Szpital MSWiA w Białymstoku będzie w gronie placówek z certyfikatem akredytacji medycznej Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie. Otrzymał już pozytywną ocenę w tej sprawie.

Kadmy - Fotolia.com
Kadmy - Fotolia.com

O uznanie przez Centrum szpital starał się 2 lata i pacjenci już widzą tego efekty - mówi dyrektor Jarosław Tałałaj. Dodaje, że "poprawie uległa dbałość o stan pacjenta poczynając od wejścia do szpitala kończąc na wyjściu.

- Wszystkie czynności związane z warunkami socjalno-bytowymi, z opieką nad pacjentem, z utrzymaniem ciągłości leczenia, z jakością leczenia, z nadzorem nad zakażeniami szpitalnymi - to wszystko musiało być poprawione i zostało poprawione. Poprawa organizacji pracy też sprzyja skróceniu kolejek przede wszystkim w poradniach specjalistycznych - dodaje Jarosław Tałałaj.

Pozytywna ocena Centrum Monitorowania Jakości oznacza, że szpital musiał spełnić wiele rygorystycznych wymogów. Jak mówi Jarosław Tałałaj, trzeba było spełnić "221 standardów, których celem jest poprawienie jakości bezpieczeństwa pobytu pacjentów w szpitalu".

Certyfikat akredytacji medycznej Centrum Monitorowania Jakości ma już Białostockie Centrum Onkologii, szpital w Bielsku Podlaskim, szpital wojewódzki w Suwałkach i szpital wojewódzki w Łomży.

Dyrektor Tałałaj dodaje, że dzięki temu placówki mają też korzyści finansowe, bo mogą liczyć na więcej pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Rocznie na oddziałach w szpitalu MSWiA w Białymstoku przebywa około 7 i pół tysiąca pacjentów. Lekarze z kilkunastu przychodni specjalistycznych udzielają około 200 tysięcy porad.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Dzięki ośrodkowi Breast Cancer Unit ma być lepsze leczenie raka piersi

26.08.2018, 11:14

Jeszcze lepsza, kompleksowa diagnostyka i leczenie raka piersi, by był wykryty i leczony jak najwcześniej, ma być głównym efektem powołania nowego ośrodka, tzw. Breast Cancer Unit, który chce utworzyć Białostockie Centrum Onkologii.


Szpital w Łomży otrzymał certyfikat akredytacyjny ministra zdrowia

30.03.2018, 08:30

Szpital wojewódzki w Łomży odebrał w czwartek (29.03) od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego certyfikat potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego i jakość usług.


Minister Zdrowia zadeklarował chęć pomocy szpitalowi w Choroszczy

29.03.2018, 18:55

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zadeklarował chęć pomocy szpitalowi psychiatrycznemu w Choroszczy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gość specjalny Radia Białystok

No Logo na żywo w studiu Rembrandt

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza Uzdańskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok